Deniz Baykal'dan istifa iddialarına yanıt: Aklımın ucundan geçmez, reddediyorum

CHP'li Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal'ın partisinden istifa etmesinin ardından, Deniz Baykal’ın da partisinden istifa edebileceği iddia edilmişti. CHP Ankara Milletvekili Gök iddialara söz konusu iddialara ilişkin Baykal ile görüştüklerini söyleyerek Baykal'ın, "Böyle bir şey benim aklımın ucundan geçmez. Tüm iddiaları reddediyorum. Altılı masa hızla gereğini yapmalıdır." şeklinde konuştuğunu söyledi.

Deniz Baykal'dan istifa iddialarına yanıt: Aklımın ucundan geçmez, reddediyorum
Son Güncelleme: 2 Kasım 2022 Çarşamba 17:12
2 Kasım 2022 Çarşamba 17:09

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök; eski CHP Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile telefonda görüştü. Gök; Deniz Baykal’ın, kızı Aslı Baykal’ın istifasının ardından kendisinin de CHP’den istifa edeceği yönündeki iddialarla ilgili “Böyle bir şey benim aklımın ucundan geçmez. Tüm iddiaları reddediyorum. Altılı masa hızla gereğini yapmalıdır. Biz de CHP olarak yumruk gibi bir araya gelelim, bu işi bitirelim. CHP çatısı altında genişleyerek mücadele edelim” dediğini aktardı.

Eski CHP Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal’ın CHP’den istifasının ardından, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Deniz Baykal ile bugün telefonda görüştüğünü belirterek, şunları söyledi:

“5-10 dakika önce Deniz Baykal ile bir görüşme yaptım, telefonla görüştük. Sayın Baykal bana ‘Kızım aslı benim adıma söylemiş değildir. Benim haberim olmadı. Sosyal medyaya düştükten sonra, daha sonra öğrendim. Böyle bir şey benim aklımın ucundan geçmez. Tüm iddiaları reddediyorum. Altılı masa hızla gereğini yapmalıdır. Biz de CHP olarak yumruk gibi bir araya gelelim, bu işi bitirelim. CHP çatısı altında genişleyerek mücadele edelim’ dedi.”

OĞLU DA İDDİALARI YALANLAMIŞTI

iddialar üzerine Baykal'ın oğlu Ataç Baykal'dan açıklama yapmış," Babam ile konuştum. Aslı’nın CHP üyeliğinden istifasını kendisi ile konuşmadığını, hatta istifa ettikten sonra haber verdiğini söyledi. Babam, CHP’den istifa etmeyi asla düşünmüyor" demişti.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar