Kalbimin Sultanı Halet Efendi , Tuncer Salman kimdir?

Kalbimin Sultanı Halet Efendi , Tuncer Salman kimdir? Sorusu Kalbimin Sultanı dizisinin yayınlanması sonrası merak konusu oldu. Kalbimin Sultanı Halet Efendi , Tuncer Salman kimdir? Sorusunun cevabını sizler için derledik.

Kalbimin Sultanı Halet Efendi , Tuncer Salman kimdir?
Son Güncelleme: 20 Haziran 2018 Çarşamba 17:20
14 Haziran 2018 Perşembe 17:37

Kalbimin Sultanı Halet Efendi , Tuncer Salman kimdir? Sorusu 'eşine masallarda rastlanacak bir aşk hikayesi' sloganıyla Kalbimin Sultanı dizisinin ilk bölümünün ekrana gelmesi sonrası merak konusu oldu. Kalbimin Sultanı Halet Efendi , Tuncer Salman kimdir? Sorusunun yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz. Halet Efendi, kinciliği ve acımasızlığı ile isim yapmış bir devlet adamıdır. İşte Kalbimin Sultanı Halet Efendi , Tuncer Salman kimdir? Sorusunun yanıtı.

Halet Efendi - Tuncer Salman

Halet Efendi, kinciliği ve acımasızlığı ile isim yapmış bir devlet adamıdır. Özellikle muhaliflerini, menfaatine dokunanları bilhassa makamına rakip gördüklerini asla affetmez.

Halet efendi, Sultan Mahmud’un gerçekleştirmek istediği büyük yeniliklerin, kendi çıkarlarına zarar vereceğini düşündüğünden birtakım önlemler alır. Esma Sultanı payitahtın ortağı olmak için cesaretlendirir. Yeniçeri ocağını Mahmud’a karşı her an tetikte tutar. Bütün bu kargaşanın içinde cebine büyük rüşvetler indirmeyi ihmal etmez.

Tuncer Salman kimdir, Rol aldığı Beşik Kertmesi, Annem, Kurtlar Vadisi, Dila Hanım ve Kördüğüm gibi yapımlarda ki performansıyla tüm Türkiye’nin beğenisini kazandı.

Kalbimin Sultanı Halet Efendi , Tuncer Salman kimdir?

Tuncer Salman, 15 Mart 1965 tarihinde Uşak, Ulubey ilçesinin Kışla köyünde doğmuştur. Babası köy enstitüsü mezunu bir öğretmendi. 1987 yılında başladığı Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Oyunculuğu Ana Sanat Dalı’ndan 1992 yılında mezun oldu.

Tuncer Salman, bir yıl Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalıştıktan sonra, 1993 yılında atandığı Antalya Devlet Tiyatrosu’nda 2001 yılına kadar çalıştı. 2002 yılından itibaren Bursa Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başladı. 2010 yılında Devlet tiyatrolarından ayrıldı. Tiyatro aktörlüğünün yanı sıra birçok sinema, televizyon çalışmaları da yapmaktadır.
Tuncer Salman, 1997 yılında Azerbaycanlı yönetmen Namık Agayev ile birlikte OL Tiyatrosu’nu kurdu. Tiyatronun ilk projesi olan ‘Hoşgeldin Nazım’ adlı oyunu Azerbaycan ve Türkiye’de pek çok kez sahnelendi. İkinci oyunları ise Richard Bach‘ın aynı adlı kitabından uyarlanan ‘Martı’ adlı tiyatro oyunu oldu.

2005 yılında başrollerinde Sibel Can, Talat Bulut ve Yıldız Kenter‘in oynadığı “Saklambaç” adlı dizide Tuncer Salman evin kahyalığını ve şoförlüğünü yapan Satılmış karakterine can verirken, Bülent Kayabaş, Akasya Asıltürkmen, Türkan Kılıç ile birlikte rol aldı.

2012 yılında Orhan Kemal‘in Kötü Yol adlı romanından uyarlanan, yönetmenliğini Nisan Akman‘ın yaptığı “Kötü Yol” dizisinde Cansel Elçin, Şükran Ovalı, İlker Aksum, Ezgi Mola, Ayşenil Şamlıoğlu, Nergis Çorakçı, Nursel Köse, Tuncer Salman, Ferit Kaya, Nilüfer Açıkalın, Ali Erkazan ile beraber oynadı.

2017 yılında Fox Tv‘de oynayan ve başrollerini Ece Uslu, Cansel Elçin, Nilay Deniz ve Berk Atan‘ın paylaştığı “Dayan Yüreğim” dizisinde ayrıca Ege Aydan, Bora Akkaş, Didem İnselel, Bülent Alkış, Tuncer Salman, Mehmet Aslan, Ayşegül Atik gibi oyuncular da rol almaktadır.

Yorumlar