Cem Küçük Sözcü gazetesine kayyum atanacağını iddia etti

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, Sözcü gazetesine kayyum atanacağını iddia etti.

Cem Küçük Sözcü gazetesine kayyum atanacağını iddia etti
Son Güncelleme: 14 Ocak 2019 Pazartesi 10:24
14 Ocak 2019 Pazartesi 10:14

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, Sözcü gazetesine çok yakında el konulacağı öne sürüldü. Küçük, gazeteye çok yakında kayyum atanacağını iddia ederken, bu kararın “hayatın olağan akışı gereği olacağını ve kimsenin buna şaşırmaması gerektiğini” söyledi.

“Şu an hukuken Sözcü ile Zaman ya da Bugün gazetesi arasında fark yok.” diyen Cem Küçük, “6415 Sayılı Terörizmin Finansmanı Yasası’nın 4. Maddesi’nin ilk 3 bendi bunu net şekilde ortaya koyuyor. 17-25 Aralık’ta FETÖ’ye bilerek ve isteyerek yardım eden, MİT tırlarında “Türkiye teröristlere destek oldu” algısına zemin hazırlayan Sözcü gazetesine kayyum gelmesi kanun gereği.” ifadelerini kullandı.

Küçük iddiasını şu sözlerle sürdürdü: “Akın İpek ile Burak Akbay arasında hukuken zerre fark yok. Akın İpek şu an bu ülkede bir gazete kurabilir mi? Yarın hukukun emri olan kayyum kararı geldiğinde ve Sözcü gazetesine el konulduğunda kimse ağlamasın.

Hukukun gereği budur. Sözcü’nün çok yakında bir TMSF işletmesi hâline gelmesi hayatın ve hukukun olağan akışı gereği olacaktır. Kimse bu hukuksal gelişmeye şaşırmasın!”

Fuat Uğur ise 12 Ocak tarihli “Ertuğrul Akbay’a ikinci kez vasi tayin edilir mi?” başlıklı yazısında, “Ertuğrul Akbay’a ve gazetesine acaba yıllar sonra ikinci kez vasi (siz onu kayyum olarak okuyun) tayin edilir mi?” diye sorup, “Gidişata bakılırsa… Sanki… Öyle ya, patronu firari olan pek çok şirket TMSF’ye devredildiğine göre…” dedi.

TGRT’de sundukları programda ve gazetedeki köşelerinde başka bir çok gazeteci ve gazeteyi aldıkları gibi sık sık Sözcü gazetesi ve yazarlarını da hedef aldıkları bilinen yandaşlara son haftalarda Sözcü’den de yanıtlar geliyordu.

Gazetede, hem iki yandaşın geçmişte Fethullahçı yapılanmayla ilişkileri ve yakınlıkları hatırlatılan köşe yazıları hem de İhlas Holding’in ABD vatandaşı patronu Mücahit Ören’le ilgili soru işaretlerini ve “İhlas Finans” hortumunu hatırlatan yayınlar yer alıyordu.

Cem Küçük tanık olmuştu

Sözcü gazetesine açılan soruşturma kapsamında “tanık” yapılan Cem Küçük ve Fuat Uğur, savcıya verdikleri ifadelerle iddianamenin temelsiz olduğunu ve davanı bitirilmesi gerektiğini söylemişti.

Yorumlar