Ünlü oyuncu siyasete atıldı: Milletvekili 'Hoş geldin kardeşim' diyerek karşıladı

Ünlü oyuncu ve yönetmen Onur Saylak, Türkiye İşçi Partisi'ne katıldığını açıkladı. Saylak'ın açıklamasına TİP Milletvekili Barış Atay, "Hoş geldin kardeşim" diye karşılık verdi.

Ünlü oyuncu siyasete atıldı: Milletvekili 'Hoş geldin kardeşim' diyerek karşıladı
Son Güncelleme: 23 Şubat 2023 Perşembe 14:45
23 Şubat 2023 Perşembe 14:44

Uzun yıllar oyunculuk kariyerini sürdüren, ardından "Daha" isimli sinema filmiyle yönetmenlik yapmaya başlayan sanatçı Onur Saylak, Türkiye İşçi Partisi'ne (TİP) katıldı. Haberi sosyal medya hesabından duyuran Saylak, "Sen de gel… TİP" ifadelerini kullandı.

Onur Saylak'ın paylaşımına TİP Milletvekili Barış Atay, "Hoş geldin kardeşim" diyerek yanıt verdi.

ONUR SAYLAK KİMDİR?

12 Eylül 1977 yılında Ankara'da dünyaya gelen Arif Onur Saylak, üniversiteyi Orta Doğu Teknik Üniversite'sinin Fizik bölümünde okumuştur. Ünlü oyuncu ve yönetmen, daha sonrasında ODTÜ'den ayrılarak Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ne giriş yapmıştır. Ankara Üniversitesi'nin tiyatro etkinliklerine katılarak tiyatroya giriş yapan Saylak, Ankara Üniversitesi'nden ayrılarak Bilkent Üniversitesi'nin Tiyatro Bölümü'ne giriş yaptı. Burada girdiği sınavda başarılı olan Saylak, Ankara Devlet Tiyatrosu'nda sahne almaya başladı. Aynı zamanda TED Koleji tiyatro yönetmeni oldu.

2015 yılında Altın Portakal Ulusal Film Yarışması En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'ne aday olarak layık görülmüş, Altın Portakal Uluslararası Film Yarışması En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'ne de aday olmuştur.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar