Mirasını Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'na bağışladı

Seyfi Dursunoğlu (Huysuz Virjin), dün tedavi gördüğü hastanede 87 yaşında yaşamını yitirdi. Dursunoğlu'nun mirasını kime bıraktığı ise belli oldu.

Mirasını Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'na bağışladı
Son Güncelleme: 18 Temmuz 2020 Cumartesi 17:35
18 Temmuz 2020 Cumartesi 16:47

‘Huysuz Virjin’ karakteriyle gönüllerde taht kuran sanatçı Seyfi Dursunoğlu, Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde hayata gözlerini yumdu. Sanatçının, mirasını kime bıraktığı ise merak konusu oldu.

"Konuşulsun istemedim"

Dursunoğlu, yaptığı bir röportajda, mirasıyla ilgili bir soruya "Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na yaptığım bağışla ilgili çok konuşulsun duyulsun istemedim. Bazı kişiler diyorlar ki bir sene para almadan onlar için program yaparım, çalışırım. Ama önemli olan bedava program yapmak değil, nakit para bağışı da yapmak. Ben hem para veririm hem de gerekirse program yaparım. Ben mirasımı onlara bağışladım." demişti.

 “Mirasımı kimse bölüşemeyecek”

"Ben öldükten sonra kimse mirasımı bölüşemeyecek." diyen Dursunoğlu, "Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağış yapmaya kara vermem çok enteresan oldu. Benim telefon numaram ile onların numarası arasında bir rakam farkı var. Ve her sabah ben Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı mı diye uyandırılıyordum. Birçok kişi arıyordu. Bir gün onları arayıp uyardım telefonlarımız benziyor birimiz değiştirelim diye. Onlar da beni vakfa davet ettiler konuşmak üzere. Orada bana yaptıkları işlerin görüntülerini izlettiler ve çok etkilendim. Onları iki sene gizli takibe aldım ve böyle bir bağış yapma kararı aldım" şeklinde cevap vermişti

Yorumlar