Metin Akpınar'a destek Nilgün Belgün'den destek!

Son günlerde, ortaya çıkan ikiz kızlarıyla ilgili gündemden düşmeyen Metin Akpınar'a ünlü tiyatrocu Nilgün Belgün'den destek geldi. Belgün, 'Sadece erkeği suçlamak doğru değil' dedi.

Metin Akpınar'a destek Nilgün Belgün'den destek!
Son Güncelleme: 25 Ekim 2023 Çarşamba 16:15
25 Ekim 2023 Çarşamba 16:13

Son zamanlarda ortaya çıkan ikiz kızları ile ilgili en çok konuşulan isimlerinden olan Metin Akpınar'a verdiği destekle gündeme gelen Nilgün Belgün, ikizler Duygu Nebioğlu ve Sevgi Nebioğlu'nun biyolojik annesine yönelik çarpıcı bir açıklamaya imza attı. "Herkesin başına gelebilecek bir durum" diyen ünlü oyuncu, sadece erkeği suçlamanın hata olduğunu söyledi. 

Metin Akpınar'ın 36 yıl önce yaşadığı evlilik dışı bir ilişkiden ikiz kızları olduğu ortaya çıkmıştı. Duygu Nebioğlu, DNA testi ve mahkeme kararıyla 82 yaşındaki sanatçının öz kızı olduğunu resmiyete kavuşturmuştu. İkizleri, anneleri tarafından henüz iki aylıkken Antalya’daki bir köyde bakıcı kadına bırakılmış, Çocuk Esirgem Kurumu'nda devlet  korumasına alındıktan sonra Nebioğlu Ailesi tarafından evlatlık alınmıştı.

''HASSAS BİR DURUM''

Ünlü oyuncu Metin Akpınar'a desten veren Nilgün Belgün: ''Metin Akpınar'ın benim için anısı ve değeri çok büyüktür. Akpınar benim hem ustam hem patronum hem de sahne partnerimdi o yıllarda. Son zamanlarda hiç olmadığı kadar özel hayatıyla ilgili gündemde.Her insanın yaşamında hataları, yanlışları olduğu gibi sanatçıların da olabilir. Herkes hatasından ve yanlışından kendi sorumludur ve bedelini de kendi öder. Ödemiştir de.Metin Akpınar sanatıyla yıllarca halkı gülümsetmiş, yüzünü güldürmüş bir aktördür. Şu anda 82 yaşında olan bir sanatçının artık üstüne gitmemeli. Zaten yaşadıklarından yeterince üzülen bu adamın daha fazla saygınlığını yıpratmamalı itibarsızlaştırmadan daha fazla üzülmesine neden olmadan konuyu kapatıp onu kızlarıyla baş başa bırakmalı diye düşünüyorum.Çünkü biliyorum ki bu değerli insanların yeri asla dolmuyor.Onları yaşarken güzel anmak değerini bilmek zorundayız.Bunları eski bir dost olarak ustasından çok şey öğrenen bir öğrenci olarak söylemek istedim.Hassas bir durum ve asla dedikodu malzemesi yapılacak bir olay değil.'' ifadelerini kullandı.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar