Bergüzar Korel anne adaylarına seslendi: Kaygı dolu bir lohusalık ve emzirme süreci geçirdim

Oyuncu Bergüzar Korel, ikinci oğlu Han'ı dünyaya getirmeden önce hamilelik döneminde ve sonrasında yaşadıklarını anlatarak anne adaylarına seslendi.

Bergüzar Korel anne adaylarına seslendi: Kaygı dolu bir lohusalık ve emzirme süreci geçirdim - Sayfa 1

Mart ayında oğlu Han'ı dünyaya getirerek ikinci kez annelik duygusunu yaşayan oyuncu Bergüzar Korel eşi Halit Ergenç, çocukları Ali ve Han ile tatil yapıyor.

1 9
 
Bergüzar Korel anne adaylarına seslendi: Kaygı dolu bir lohusalık ve emzirme süreci geçirdim - Sayfa 2

Keyifli anlarını sosyal medya hesabından yayınlayan Korel, önceki gün hamilelik sürecinde ve sonrasında yaşadığı kaygı dolu günlerini takipçileriyle paylaştı. 

2 9
 
Bergüzar Korel anne adaylarına seslendi: Kaygı dolu bir lohusalık ve emzirme süreci geçirdim - Sayfa 3

37 yaşındaki oyuncu, bebeğini emzirirken verdiği pozları yayınlayarak şu ifadeleri kullandı:

Böyle konuları konuşmayı sevmem, açıkça sorulmasındaki cürete de şaşırırım. Ama hem büyük bir şov hem de kadınlar üstünde öyle bir baskı var ki yazmak istedim. Evet iki çocuğumu da normal doğumla dünyaya getirdim. 

Sezeryan da olabilirdim, bu benim tercihim ya da tıbbi bir zorunluluktan ötürü olabilirdi ve bu anneliğimden hiçbir şey eksiltmezdi. Evet, ikinciyi de normal yapmak en büyük isteğimdi ama asla ve asla bunun fanatizmini, ne kendime ne de doktoruma yaşatmadım.

3 9
 
Bergüzar Korel anne adaylarına seslendi: Kaygı dolu bir lohusalık ve emzirme süreci geçirdim - Sayfa 4

Önemli olan tek şey yavrumu sağlıkla kucağıma almaktı. Doğumdan bir gün sonra ilk vaka açıklandı; Kaygı dolu bir lohusalık ve emzirme süreci geçirdim. Hormonlarmış, psikolojik ve fiziksel sıkıntılarmış hiçbirine katlanma lüksüm olmadı.
 
Hamileliğimin başından itibaren önce fiziksel sonra da psikolojik olarak dayanılmaz acılar ve sıkıntılar yaşadım. Kendim de şaşırdım nasıl ayakta kalabildiğime. Cevabım belliydi: İçimdeki mucizem...

4 9