Aleyna Tilki hakkındaki 'aşı' soruşturmasında karar

'İnsanları korona değil, ilaçlar öldürüyor' diyen Aleyna Tilki hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılık, 'Halk arasında korku ve paniğe neden olmak' suçlanan Aleyna Tilki hakkında takipsizlik kararı verdi

Aleyna Tilki hakkındaki 'aşı' soruşturmasında karar - Sayfa 1

Bir kişi, "Anneme, kendime ve kardeşime aşı yaptırmayacağım. Çünkü güvenmiyorum. İnsanları koronavirüs değil, ilaçlar öldürüyor" şeklindeki sözleri nedeniyle Aleyna Tilki'yi CİMER'e şikayet etmişti.

1 5
 
Aleyna Tilki hakkındaki 'aşı' soruşturmasında karar - Sayfa 2

Şikayet üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu tarafından Aleyna Tilki hakkında 'Halk arasında korku ve paniğe neden olmak' suçundan soruşturma başlatılmıştı.

2 5
 
Aleyna Tilki hakkındaki 'aşı' soruşturmasında karar - Sayfa 3

Savcılık, 9 Ocak 2021 günü bir televizyon kanalının magazin programında, gazetecilerin soruları üzerine "İnsanları koronavirüs değil, ilaçlar öldürüyor" diyen Tilki hakkındaki soruşturmayı tamamladı. Savcılık, Tilki'nin sözlerinin suç unsuru oluşturabilecek nitelikte olmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi.

3 5
 
Aleyna Tilki hakkındaki 'aşı' soruşturmasında karar - Sayfa 4

"AŞI ÇIKMADAN ÖNCE SÖYLEMİŞTİM"

Tilki konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde açıklamada bulunmuştu. Tilki, "Ben o konuşmayı aşı çıkmadan önce yapmıştım. Aşı çıktıktan sonra böyle bir şeyin gündeme gelmesi de garip. Sadece şunu söyleyeceğim. Sanatkar olma yolunda emin adımlarla yürüyorum. Eğer ben bir rol modelsem sadece yaptığım sanat ve bir sanatçı neye rol model olabilecekse beni ona konumlandırsınlar." demişti.

4 5