Metin Akpınar'dan çarpıcı seçim yorumu: Bükemediğin bileği öpeceksin

Seçimlerle ilgili konuşan ünlü oyuncu Metin Akpınar'dan dikkat çeken yorumlar geldi. "Baba metaforunu en net Erdoğan'da görüyoruz" diyen Akpınar, "Sonuca katlanmak zorundayız. Bükemediğin bileği öpeceksin" dedi.

Metin Akpınar'dan çarpıcı seçim yorumu: Bükemediğin bileği öpeceksin
Son Güncelleme: 25 Mayıs 2023 Perşembe 08:29
25 Mayıs 2023 Perşembe 08:25

KAFA TV YouTube kanalına konuşan Akpınar, 14 Mayıs ve 28 Mayıs'ta yapılacak seçimler için dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"Baba metaforunu en net Erdoğan'da görüyoruz"

Baba metaforunun en net Erdoğan'da görüldüğünü belirten Akpınar şöyle konuştu:

Seçmenin ideolojisini etkileyecek bir çalışma yapılamadı bunun neticesinde de gene lidere yönelen, ona sığınan, alışık olduğu baba metaforunun da etrafında birleşmeye neden oldu.

"Oylarını iktidara vermeleri gayet normal"

Deprem bölgesinde AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verilen desteği de değerlendiren Akpınar, şu ifadeleri kullandı:

11 ilde büyük bir yıkım oldu. Bu şehirleri tekrar ayağa kaldırabilecek kişinin Recep Tayyip Erdoğan ve ekibinin yapabileceği inancı oluştu. Çünkü o bölgede hemen inşaat çalışmaları başladı. Millet İttifakı depremzedelere sadece vaat veriyordu. İktidar orada çalışmalara çoktan başlamıştı. Oylarını iktidara vermeleri gayet normal.

"Bükemediğin bileği öpeceksin"

Seçimlerin kaybedilme ihtimali üzerine de konuşan ünlü oyuncu şöyle devam etti:

Başarısızlık olduğunda sabredip sonuca katlanmak zorundayız. Milleti hor görme, yok sayma şansımız yok. Eğer seçmen oyu kullanıp seçimini yapmışsa bükemediğin bileği öpeceksin başka çare yok.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar