Zelenskiy: Zaman gelecek ve tüm Ukrayna özgür olacak

Rusya'nın Ukrayna'ya karşı başlattığı işgal operasyonunda 8'inci ay doldu. Saldırılara rağmen Ukrayna'nın bağımsızlığını savunduklarını söyleyen Ukrayna lideri Zelenskiy ise "Zaman gelecek ve tüm Ukrayna özgür olacak" ifadelerini kaydetti.

Zelenskiy: Zaman gelecek ve tüm Ukrayna özgür olacak
Son Güncelleme: 25 Ekim 2022 Salı 08:41
25 Ekim 2022 Salı 08:30

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Telegram hesabından yaptığı görüntülü paylaşımında, bugün, Rusya-Ukrayna arasında devam eden savaşta 8. ayın dolduğunu hatırlattı.

Rusya'nın ülkesine yönelik düzenlediği saldırılara rağmen Ukrayna'nın bağımsızlığını korudukları, Rus güçlerin aldığı toprakları geri almaya devam ettiklerini aktaran Zelenskiy bu ifadeleri kullandı:

"Devletimizin bağımsızlığını savunduk ve Rusya bunu değiştiremez. Ukrayna topraklarını adım adım özgürleştiriyoruz."

'ZAMAN GELECEK VE TÜM UKRAYNA ÖZGÜR OLACAK'

Herson, Harkiv, Donetsk, Luhansk, Zarporijya ile Kırım ve Ukrayna'nın tüm bölgelerin özgürlüğe kavuşturtması için mücadele sürdürdüklerini kaydeden Zelenskiy, "Zaman gelecek ve tüm Ukrayna özgür olacak." diye söyledi.

Rusya ile İran'ın bugün Batılı ülkelere karşı Ukrayna'yı asılsız ve gerçek olmayan bazı suçlamalarla şikayet etmeye çalıştıkları ama bunun başarısız olduğunu, aslında dünyanın artık Rusya'ya inanmadığını savunan Zelenskiy, "Rusya'da başarısızlık duygusu giderek güçleniyor." şeklinde konuştu.

Zelenskiy, Ukrayna'yı özgürlüğüne götüren yolun zor bir sürecin olduğunu ve burada başarılı adımları atmak için herkesi daha güçlü ve sabırlı olma çağrısında bulundu.

BM YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR

Bugün ayrıca Birleşmiş Milletler (BM) kuruluşun yıl dönümü olduğunu hatırlatan Zelenskiy, dünya gıda krizinin çözülmesi ve Ukraynalı esirlerin ülkeye geri gelmesi sürecine sağladığı katkılardan dolayı BM yönetimine teşekkür etti.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar