İBB adayı Murat Kurum 6 Şubat depremlerini andı: Yüreklerimizde oluşan yara ilk günkü gibi sızlıyor

İBB adayı Murat Kurum Kahramanmaraş merkezli 6 Şubatta yaşanan depremleri sosyal medya hesabından videolu mesaj ile paylaşarak andı. Kurum yaptığı paylaşımda, "Tarihe geçen o acı, o karanlık günde 50 bini aşkın canımızı yitirdik. Yüreklerimizde oluşan yara ilk günkü gibi sızlıyor." açıklamasını yaptı.

İBB adayı Murat Kurum 6 Şubat depremlerini andı: Yüreklerimizde oluşan yara ilk günkü gibi sızlıyor
Son Güncelleme: 6 Şubat 2024 Salı 10:11
6 Şubat 2024 Salı 09:55

6 Şubat 2023 yılında yaşanan Kahramanmaraş merkezli 11 ilde yaşanan deprem felaketinin üstünden tam bir yıl geçti.  50 bin kişinin hayatını kaybettiği asrın felaketini İBB adayı Murat kurum sosyal medya hesabından paylaştığı videolu mesaj ile andı. 

Kurum, asrın felaketinin yıl dönümünde yayınladığı mesajda ülkece yaşanan büyük acının hala tazeliğini koruduğunu belirtti. "Tarihe geçen o acı, o karanlık günde 50 bini aşkın canımızı yitirdik. Yüreklerimizde oluşan yara ilk günkü gibi sızlıyor." ifadelerini kullandı. Afet bölgesinde devletin tüm imkanlarının vatandaşlar için seferber edildiğine dikkat çeken Kurum, depremlerden etkilenen şehirlerin baştan aşağı yenilendiğini sözlerine ekledi.

Deprem riskinin en yüksek olduğu şehirlerden olan İstanbul’da yerinde ve gönüllü dönüşüme başlayacaklarını söyleyen Murat Kurum, "39 ilçemizdeki en riskli alanlardan başlayarak İstanbul'umuzda tek bir riskli yapı kalmayıncaya kadar çalışacağız.” dedi.

Kurum mesajını, “Ben bu vesileyle Kahramanmaraş merkezli depremler başta olmak üzere tüm afetlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü afetlerden korusun." sözleriyle bitirdi.

 

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar