Yunanistan 'kapıda vize' için tarih verdi

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis Türklere 'kapıda vize' uygulaması için tarih verdi. Miçotakis, mart ayından itibaren Türk vatandaşlarının 10 Yunan adasına vizesiz gidebileceğini belirtti. Vize ücreti ise 60 euro olacak.

Yunanistan 'kapıda vize' için tarih verdi
Son Güncelleme: 11 Ocak 2024 Perşembe 12:14
11 Ocak 2024 Perşembe 12:13

Yunan adalarında Türklere sağlanacak 7 günlük turist vizesi tatilcileri mutlu etti. Yunan Devlet Televizyonu ERT'ye konuşan Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye ile Yunanistan arasındaki ilişkilerin son dönemde normalleştiğini söyleyen Miçotakis, Türk turistlere 10 adaya girişte vize kolaylığı sağlanacak uygulamanın marttan itibaren başlayacağını açıkladı.

Miçotakis,"10 ada, anlaşmadan hem tüm ilkbahar hem de tüm yaz boyunca faydalanacak ve bu anlaşmanın sürekli olacağına inanıyorum" dedi.

Öte yandan, bu vizeyle Yunanistan'da yedi güne kadar kalma olanağı sağlanacak, vize ücreti ise 60 euro olacak. Vize uygulaması 12 ay boyunca pilot olarak uygulanacak.

7 GÜNLÜK TURİST VİZESİYLE GİDİLEBİLECEK ADA

Yunanistan’ın Göçten Sorumlu Bakanı Dimitris Kairides’in daha önce yaptığı açıklamaya göre, İşte Türk vatandaşlarının vizesiz gidebileceği adalar

1.Sakız Adası
2.Midilli Adası
3.Rodos Adası
4.Samos Adası
5.Kos Adası
6.Meis Adası
7.Patmos Adası
8.Leros Adası
9.Kalimnos Adası
10.Simi Adası

 

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar