Yerli otomobil için merakla beklenen tarih belli oldu: 2023'te satışa çıkacak!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobil TOGG ile ilgili heyecanlandıran açıklamalarda bulundu. Gençlerle bir araya gelen Bakan Varank, TOGG'un 2022 yılının sonunda banttan ineceği müjdesini verdi. Peki TOGG ne zaman satışa çıkacak? İşte merakla beklenen tarih...

Yerli otomobil için merakla beklenen tarih belli oldu: 2023'te satışa çıkacak!
Son Güncelleme: 9 Ekim 2021 Cumartesi 19:37
9 Ekim 2021 Cumartesi 19:31

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Konya'da gençlerle buluşarak yerli otomobile dair merak edilen soruları cevapladı. 

2023 YILININ İLK ÇEYREĞİNDE PİYASAYA SÜRÜLECEK

Bakan Varank, yerli otomobil hakkında da önemli açıklamalar yapan Varank, TOGG'un 2023 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürüleceğini söyledi.

Bakan Varank'ın açıklamaları şöyle:

"Türkiye'nin otomobiline bu kadar heyecan duyulmasından memnuniyet duyuyoruz. İlk tanıttığımızdan itibaren, çocuğundan yaşlısına varana kadar herkes bu aracın ne zaman çıkacağıyla ilgili sorular soruyor. Türkiye'nin otomobili, inşallah 2022 yılının sonunda, seri üretim bandından çıkacak. Fabrikanın inşaatı devam ediyor. Makine siparişleri yapıldı. Arabanın prototipleri testlere girmeye başladı. 2022 yılının sonunda seri üretim bandından çıkan araçlar, sanırsam 2023 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülmüş olur.

"DEĞİŞEN OTOMOTİV ENDÜSTRİSİNE TÜRKİYE'NİN CEVABI"

Türkiye'nin otomobilini bir araba olarak görmemek gerekiyor. Türkiye'nin otomobil projesi aslında, değişen otomotiv endüstrisine Türkiye'nin bir cevabı. Biz aracı ilk ilan ettiğimizde doğuştan elektrikli olacağını bazı otonom özelliklere sahip olacağını ve aynı zamanda fikri mülkiyet hakları bizim olduğu için bu aracı aslında teknoloji platformu olarak görmemiz gerektiğini startupların geliştirdiği teknolojileri bu araca entegre edebileceğimizi dile getirmiştik. İnsanlar elektrikli araç için daha erken diyordu.

"DOĞRU ZAMANDA DOĞRU TEKNOLOJİYE YATIRIM YAPTIK"

Şu anki geldiğimiz noktada yüz yıldır otomobil üreten firmalar, biz bu elektrikli araç devrimini nasıl yakalayacağız diye endişe içerisindeler. Biz aslında doğru zamanda doğru teknolojiye yatırım yapmış olduk. Başarının anahtarı da burada. Doğru zamanda doğru teknolojiye yatırım yaptığınızda kazanmamanız için hiçbir sebep yok."

Yorumlar