Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi! Yerel seçim adayları ne zaman açıklanacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart 2024'te yapılacak Yerel Seçimler için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Aday belirleme ve açıklama sürecine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "15 Aralık sonrası peyderpey aday açıklamalarımızı yaparız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi! Yerel seçim adayları ne zaman açıklanacak?
Son Güncelleme: 8 Aralık 2023 Cuma 13:04
8 Aralık 2023 Cuma 13:02

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan ziyaretinin ardında yurda döndü. Gazeteciler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 31 Mart 2024'te yapılacak Yerel Seçimler için devam eden çalışmaları sordu.

ADAYLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan gazetecilerin "Siyasette AK Parti ile MHP'nin heyetleri, yerel seçimler kapsamında bir araya geliyor. En son toplantılarını da dün yapmışlardı. Buradaki son durum nedir efendim? İşbirliğine gidildiği zaman buradaki çalışmalarda 2019 seçimlerindeki gibi dengeler gözetilecek mi?" sorusuna yanıt verdi.

Cumhur İttifakı ortaklarından MHP ile Yerel Seçim çalışmasının yapıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "arkadaşlarımız müşterek çalışmalarını sürdürüyorlar" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aday belirleme ve isimleri açıklama süreci hakkında ise şu ifadelere yer verdi;

2019 yerel seçiminde biz Cumhur İttifakı başlığıyla bir adım atmadık. Ancak bu seçimde durum çok daha farklı. Şu an itibarıyla Milliyetçi Hareket Partisi'nden ve partimden arkadaşlarımız müşterek çalışmalarını sürdürüyorlar. Hangi büyükşehirde, hangi illerde, hangi ilçelerde nasıl hareket edeceğiz, meclis üyeliklerinde nasıl hareket edeceğiz, bütün bu konuların hepsini arkadaşlarımız görüşüyorlar. Öyle zannediyorum ki bu hafta içinde belli bir neticeye varacaklar. Ondan sonra bizim konseyimize getirecekler. Biz de bu yapılan çalışmayı gözden geçirerek süratle adım atıp, 2024’e dair Devlet Bahçeli ile bir araya gelip, kararımızı vereceğiz ve yola çıkacağız. 15 Aralık sonrası peyderpey aday açıklamalarımızı yaparız.
 
 
Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar