Yazıcıoğlu suikastıyla ilgili yeni gelişme!

2009 yılında bulunduğu helikopterin düşmesi sonucunda hayatını kaybeden BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu suikastında ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Yazıcıoğlu suikastında itirafçı her şeyi anlattı.

Yazıcıoğlu suikastıyla ilgili yeni gelişme! - Sayfa 1

2009 yılında bulunduğu helikopterin düşmesi sonucunda hayatını kaybeden BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu suikastında itiraflar gelmeye devam ediyor. Konuyu köşesine taşıyan Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener, itirafçı FETÖ'cü Abdullah Önder'in tüm anlattıklarını yazdı. İşte Şener'in o yazısı:

1 25
 
Yazıcıoğlu suikastıyla ilgili yeni gelişme! - Sayfa 2

2021'in ilk yazısında da Yazıcıoğlu dosyasına devam edeceğim. Çünkü 25 Mart 2009 günü kendisini taşıyan helikopterin düşmesi, iddialara göre düşürülmesi sonucu yanındaki beş kişiyle hayatını kaybeden BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu dosyasında 11 yıl sonra yeni bir boyuta geçildi. Üst düzey bazı kamu görevlilerinin sanık olduğu Yargıtay 5. Ceza Dairesi'ndeki yargılamada savcılık 221 sayfalık ana, 81 sayfalık ek mütalaasını verdi. Öte yandan Kahramanmaraş Savcılığı da 10 Aralık 2020 tarihli 96 sayfalık yeni bir iddianame hazırladı.

2 25
 
Yazıcıoğlu suikastıyla ilgili yeni gelişme! - Sayfa 3

Yıl yeni ama sorunlar eski, dolayısıyla bu sene de bunları ve yenilerini konuşacağız. 2020'deki son yazımın başlığı 'Muhsin Yazıcıoğlu'na yargı suikastı' idi.

3 25
 
Yazıcıoğlu suikastıyla ilgili yeni gelişme! - Sayfa 4

11 yıldır süren ve halen devam eden soruşturma ve dava dosyalarındaki karmaşa, bir arpa boyu yol alınamamasına yol açıyor.

4 25