Meteoroloji'den kritik uyarı: Yağışlar geri dönüyor, sıcaklık düşüyor

Meteoroloji'nin son değerlendirmelerine göre; Doğu Karadeniz, Bolu'nun doğusu, Karabük'ün güneyi, Kastamonu, Sinop, Çankırı, Çorum, Sivas, Samsun'un batı ilçeleri, Kars, Ardahan, Erzurum'un kuzey çevreleri ile Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminde yağış bekleniyor. Sıcaklık, kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 6 derece azalacak.

Meteoroloji'den kritik uyarı: Yağışlar geri dönüyor, sıcaklık düşüyor
Son Güncelleme: 4 Nisan 2024 Perşembe 13:15
4 Nisan 2024 Perşembe 13:07

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, günlük hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Buna göre; ülkenin kuzeydoğusu ile zamanla kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz, Bolu'nun doğusu, Karabük'ün güneyi, Kastamonu, Sinop, Çankırı, Çorum, Sivas, Samsun'un batı ilçeleri, Kars, Ardahan ve Erzurum'un kuzey çevreleri ile Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, gece Kars, Ardahan ve Erzurum'un kuzey çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI

Sıcaklığın kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Rüzgarın genellikle güney ve doğu, kuzey kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMESİ UYARISI

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ tehlikesi, kar erimeleri ve heyelan riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

4 NİSAN 2024 PERŞEMBE GÜNÜ

1-003.jpg

5 NİSAN 2024 CUMA GÜNÜ

1-004.jpg

6 NİSAN 2024 CUMARTESİ GÜNÜ

1-005.jpg

7 NİSAN 2024 PAZAR GÜNÜ

1-006.jpg

8 NİSAN 2024 PAZARTESİ GÜNÜ

1-007.jpg

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar