Usta oyuncu Rasim Öztekin hayatını kaybetti

Usta oyuncu Rasim Öztekin geçirdiği kalp krizi nedeniyle tedavi altına alınmıştı. Öztekin'in bu akşam saatlerinde hayatını kaybettiği öğrenildi.

Usta oyuncu Rasim Öztekin hayatını kaybetti
Son Güncelleme: 8 Mart 2021 Pazartesi 22:04
8 Mart 2021 Pazartesi 21:58

Tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin'den acı haber geldi. Öztekin'in kalp krizi geçirdikten sonra tedavi altına alınmıştı. Bu akşam gelen acı haberle Öztekin'in hayatını kaybettiği öğrenildi.

62 yaşındaki sanatçı, dün kalp krizi geçirmişti. Öğle saatlerinde arkadaşlarıyla mesajlaştıktan sonra fenalaşan ve kalbi duran sanatçı, yapılan müdahaleler sonrasında hayata döndürülmüştü. Hastanede tedavi altına alınan Öztekin'in sağlık durumunun iyi olduğu belirtilmişti. Bugün yapılan açıklamada ise durumunun yeniden kötüye gittiği belirtilmişti. 

Oyuncu Rasim Öztekin'in 2018 yılında kalp pili değiştirilmişti. Geçirdiği operasyon sonrasında hastane odasından paylaşımda bulunan Öztekin, şunları söylemişti:

'Geçmiş olsun' mesajları için çok çok teşekkürler. Benim ki var olan pili değiştirmekti. Yani mazot aldım, yola devam. Allah çaresiz hastalık vermesin. Çaresiz hastalığı olanlara Allah'tan şifa diliyorum.

"Yaşama daha sıkı sarılmak lazım”

14 yıl önce kalp yetersizliği tanısı konan Öztekin, şu ifadeleri kullanmıştı:

Yaşamdan hiçbir şekilde kopmamak, sıkı sıkıya sarılmak gerekiyor. Evet zaman zaman ataklar olabiliyor, havanın durumuna göre bile nefesin bozulabiliyor. Özellikle kış aylarında hava kirliliğinden dolayı nefes almakta zorluk çekebiliyorsun ama hemen kendini bırakmamak, tam tersi esas bu sıralarda yaşama daha da sıkı sarılmak lazım.

Mesela hastanedeyken hiçbir zaman 'Buradan çıkamayacağım' korkusu duymadım. Hastanede hasta olarak değil de, sanki dinlenmeye otele gitmişim gibi hissettim ve kendimi en sevdiğim yer olan Ayvalık Cunda adasında hayal ettim. 'Buradan çıkıp, oraya gideriz, orada şunu yaparız' gibi şeyler vardı aklımda hep.

"44 yaşında bu hastalığa yakalandım "

"Ben 44 yaşında bu hastalığa yakalandım" diyen usta oyuncu, "Çok erkendi baktığınız zaman. Tabii o yaşlarda yapabileceğim şeylerden maalesef erken koptum. Mesela eskiden arkadaşlarla toplanır, halı sahada maç yapardık. Kalp yetersizliği sonrasında halı saha maçlarında oynayamadım. Ben yapamadıklarımı bir kenara atıp, yapabildiklerimden veya yapabileceklerimden keyif almaya başladım" şeklinde konuşmuştu.

Yorumlar