Bakan Akar'dan diyalog çağrısı: Uluslararası hukuk ve iyi komşuluktan yanayız

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türkiye Doğu Akdeniz'de Yunanistan ile yaşadığı sorunu diyalogla çözmek istiyor. Sahada ve masada uluslararası hukuk ve iyi komşuluktan yanayız." ifadelerini kullandı.

Bakan Akar'dan diyalog çağrısı: Uluslararası hukuk ve iyi komşuluktan yanayız
Son Güncelleme: 12 Ağustos 2020 Çarşamba 17:48
12 Ağustos 2020 Çarşamba 17:46

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Doğu Akdeniz'de Yunanistan ile yaşanan gerilim hakkında konuştu.

Bakan Akar, Türkiye Doğu Akdeniz'de Yunanistan ile yaşadığı sorunu diyalogla çözmek istiyor. Sahada ve masada uluslararası hukuk ve iyi komşuluktan yanayız" dedi.

Milli Savunma Bakanı Akar, Yunanistan ile yaşanan anlaşmazlığı diyalog yoluyla çözmek istediğini söyledi. Akar bölgedeki "haklarını ve çıkarlarını" savunacağını da sözlerine ekledi.

Reuters'a konuşan Akar, "Tüm bunlara rağmen, sağduyunun hakim olacağına inanmak istiyoruz. Hem sahada hem de masada uluslararası hukuk, iyi komşuluk ve diyalogdan yanayız" dedi. Akar, "Uluslararası hukuka uygun barışçıl yollarla siyasi çözümlere ulaşmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Akar, Türkiye'nin kıyı sularında "haklarını, bağlarını ve çıkarlarını" savunmaya devam edeceğini söyledi. "Denizlerimizin mavi vatanımız olduğu bilinmeli. Her damla değerlidir" dedi.

Yorumlar