Bizimkiler dizisinin Cemil'i Uğurtan Sayıner vefat etti

Türk televizyonuna damga vuran Bizimkiler dizisinin fenomen karakteri Cemil'e hayat veren tiyatro sanatçısı Uğurtan Sayıner 77 yaşında hayatını kaybetti.

Bizimkiler dizisinin Cemil'i Uğurtan Sayıner vefat etti
Son Güncelleme: 28 Haziran 2021 Pazartesi 07:22
28 Haziran 2021 Pazartesi 07:22

Türk televizyonuna damga vuran ve 1989- 2002 yılları arasında yayınlanan 'Bizimkiler'dizisinde Cemil karakterine hayat veren tiyatro sanatçısı 77 yaşındaki Uğurtan Sayıner yaşamını yitirdi.

 

 

Dizideki "Sevim koş katil geldi", "Benim adım Cemil" replikleri hala unutulmayan Uğurtan Sayıner, yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı bugün akşam saatlerinde İzmir Karşıyaka'daki evinde rahatsızlanarak hayatını kaybetti. Sayıner'in ev arkadaşı tiyatro oyuncusu Osman Cavcı, Sayıner'in vefatından dolayı büyük üzüntü duyduklarını, cenaze işlemleri için yakınlarının İzmir'e gelmesini beklediklerini söyledi.

Sayıner ileri yaşla beraber, yeme bozukluğu ve sıvı elektrolit dengesizliği sebebiyle geçen yıl İzmir Eşrefpaşa Hastanesi'nde tedavi görmüş, sağlığına kavuşması sonrası taburcu edilmişti.

 

 

UĞURTAN SAYINER KİMDİR?

İktisat fakültesi mezunu olan Uğurtan Sayıner, 1962 yılında sanat hayatına tiyatro ile başladı. İttihat ve Terakki Tiyatrosu, TÖS Tiyatrosu, Arena Tiyatrosu, Gen - Ar Tiyatrosu, Üç Maymun Kabare, ve Ercan Yazgan - Bülent Kayabaş topluluklarında çalıştı. Sinema ve televizyon dizilerinde de rol alarak, Bizimkiler dizisinde canlandırdığı "Sarhoş Cemil" karakteriyle zirveye çıktı. Uğurtan Sayıner, Perihan Abla, İki Koca Adam, Avanak Dedektör, El Kızı, Küçük Esnaf, Herakles, Heykelin Sırrı, Yağmurdan Sonra, Bir Kurşun, Bizimkiler gibi dizi film ve filmlerde rol almıştı.

Yorumlar