YÖK Başkanı'ndan Filistinlilere destek: Türkiye yükseköğretim kurumlarının kapıları açık

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye yükseköğretim kurumlarının kapılarının Batılı ülkelerde baskı altında kalan Filistinli akademisyen ve üniversite öğrencilerine açık olduğunu belirtti. Özvar, "Tarihimizde her zaman yurt dışından ülkemize kabul ettiğimiz akademik camia mensubu mağdur ve mazlumları bugün de aramızda görmekten memnuniyet duyarız" dedi.

YÖK Başkanı'ndan Filistinlilere destek: Türkiye yükseköğretim kurumlarının kapıları açık
Son Güncelleme: 27 Ekim 2023 Cuma 13:06
27 Ekim 2023 Cuma 13:05

İsrail'in ağır bombardıman altına aldığı Gazze'de hayatını kaybedenlerin sayısı her geçen gün artarken Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, sosyal medya hesabından Filistinlilere destek paylaşımında bulundu.

Özvar, Türk yükseköğretim kurumlarının kapılarının Batı ülkelerinde baskı altında kalan Filistinli akademisyen ve üniversite öğrencilerine açık olduğunu belirterek, "Kadim tarihimizde her zaman kucak açarak yurt dışından ülkemize kabul ettiğimiz akademik camia mensubu mağdur ve mazlumları bugün de aramızda görmekten memnuniyet duyarız" ifadesini kullandı.

YÖK Başkanı Özvar'ın paylaşımının tamamı şu şekilde:

"Filistin halkının haklı mücadelesine destek vermeleri nedeniyle Batı’da baskıyla karşılaşan akademik çevrelere ve üniversite öğrencilerine Türkiye yükseköğretim kurumlarının kapıları açıktır"

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar