Turgut Özal'a sunulan devletin gizli belgesi bir hurdacıdan çıktı!

Eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal'a 1993 yılında yılında sunulan devletin gizli belgesinin akıbeti bir hayli şaşırttı. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'a sunulan 'gizli' ibareli PKK ile mücadele raporu sahaftan çıktı. Hikayesi oldukça dikkat çekti.

Turgut Özal'a sunulan devletin gizli belgesi bir hurdacıdan çıktı!
Son Güncelleme: 22 Nisan 2024 Pazartesi 16:42
22 Nisan 2024 Pazartesi 16:39

Eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal'a sunulan 'gizli' ibareli PKK ile mücadele raporu sahaftan çıktı. İddiaya göre, Susurluk skandalını da kapsayan ve PKK ile mücadele stratejilerini içeren bu belgenin hikayesi, Özal'ın evi satılınca evraklar hurdacıya gitti, bir sahaf da o belgeyi hurdacıdan aldı.

10 Haber'den Masum Gök sahafta gezerken eline geçen bir belgeyi haberleştirdi. Belge, Susurluk devlet çetesini de kuran ‘gizli’ damgalı bir belge.

Bu belge 1993 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal'a sunuluyor. Belgede, Gök'ün aktardığına göre, PKK'nin kuruluşu ve PKK'nin eylemleri aktarılarak, nasıl bir mücadele yöntemi uygulanması gerektiği anlatıyor.

Bu belgenin sahafın eline nasıl geçtiğini de anlatan Gök şu ifadelere yer verdi;

"Bu yılın başında İstanbul Balmumcu’da bir ev satışa çıkarıldı. Evi satan Ahmet Özal’dı; yani bu belgenin sunulduğu Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu. Ahmet Özal konuyla ilgili “Evi kısa bir süre önce sattık. Evde böyle belgeler...Belgenin çıktığı Turgut Özal’ın İstanbul'daki evi. Bir süre önce sattık. Evde böyle belgeler olduğunu bilmiyorum. Çok ilginçmiş” ifadelerini kullandı.

Ev kısa süre önce satıldı. Evde bol miktarda kağıt ve kitap vardı. Bunları alsın diye de bir kağıt hurdacısıyla anlaşıldı. İşte sahaf Ahmet beyi arayan kağıt hurdacısı oydu. Turgut Özal’ın bir dönem ofis gibi de kullandığı anlaşılan evden çıkan belgelerin, kitapların neredeyse tamamı Özal’a aitti ve neredeyse hepsi kağıt hamuru olmak üzere hurdacıya gitti. Hurdacının teslim aldığı belgelerden biri, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin en ilginç dönemlerinden birine kısmen de olsa ışık tutan bu belgeydi işte…"

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar