MSB'den Gazze açıklaması: TSK tahliye için görev almaya hazır

Milli Savunma Bakanlığı İsrail ve Filistin arasında yaşanan krize yönelik açıklama yaptı. Bakanlık kaynakları Gazze'deki katliama ilişkin, "TSK tahliye için görev almaya hazır" mesajını verdi.

MSB'den Gazze açıklaması: TSK tahliye için görev almaya hazır
Son Güncelleme: 19 Ekim 2023 Perşembe 13:35
19 Ekim 2023 Perşembe 13:32

Milli Savunma Bakanlığının faaliyetleri başta olmak üzere gündemdeki konulara ilişkin basın toplantısı gerçekleştirdi. Milli Savunma Bakanlığının alacağı görevlere ilişkin soru üzerine MSB kaynakları "Türk Silahlı Kuvvetleri verilecek direktifler doğrultusunda hem insani yardım hem tahliye konusunda görev almaya hazırdır" açıklamasını yaptı.

MSB kaynakları şu ifadeleri kullandı:

1 Ocak’tan itibaren birliklerimize 400 taciz ve saldırı gerçekleştirilmiştir. Anında ve misliyle verilen karşılık ile 26’sı son bir haftada olmak üzere bin 272 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

'TÜM İNSANLIĞIN BİTTİĞİ NOKTADIR'

El-Ehli Baptist Hastanesi'nin vurularak çoğunluğu çocuk ve kadınlardan oluşan masum sivillerin uluslararası hukukun ve en temel insani değerlerin hiçe sayılarak katledilmesi tüm insanlığın bittiği noktadır.

'BİR YIL İÇERİSİNDE BİN 683 TERÖRİST ETKİSİZ'

Irak ve Suriye’nin kuzeyi dahil son bir haftada etkisiz hale getirilen 42 terörist ile birlikte bu yıl içerisinde toplam bin 682 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

TSK, Türkiye ve KKTC’nin hak, alaka ve menfaatlerini azim ve kararlılıkla korumaya devam ediyor. Bu kapsamda Deniz Kuvvetlerimiz, Doğu Akdeniz’de yeterli sayıda gemiyle keşif gözetleme, sancak/varlık gösterme ve eğitim/tatbikat faaliyetlerini kararlılıkla sürdürüyor.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar