Gümrük Muhafaza ekipleri 2 ilde ele geçirdi! Toplam değeri tam 252 milyon lira!

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri kaçakçılara göz açtırmıyor. Gümrük Muhafaza ekiplerince Mersin ve Ankara'da gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda toplam 252 milyon lira değerinde kaçakçılığın önüne geçildi.

Gümrük Muhafaza ekipleri 2 ilde ele geçirdi! Toplam değeri tam 252 milyon lira!
Son Güncelleme: 16 Mart 2024 Cumartesi 16:29
16 Mart 2024 Cumartesi 16:27

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince, 2 ayrı operasyon gerçekleştirildi. Mersin’de gerçekleştirilen operasyonda yaklaşık 240 milyon lira değerinde ticari eşya, Ankara’da gerçekleştirilen operasyonda ise yaklaşık 12 milyon lira değerinde, kıyılmış tütün ve makaron ele geçirildi.

DEĞERİ 240 MİLYON LİRA OLAN TİCARİ EŞYA ELE GEÇİRİLDİ

Mersin’de yapılan istihbari çalışmalar sonucunda takibe alınan konteynerin geçici depolama alanına gitmek üzere limandan çıkış yaptıktan sonra üzerinde aynı numara yazan başka bir konteyner ile değiştirildiği ekiplerce tespit edildi. Konteynerde yapılan arama sonucunda, yaklaşık değeri 240 milyon lira olan ticari eşya ele geçirildi. Eşyalara el konulurken şüpheliler hakkında soruşturma başlatıldı.

ŞÜPHELİ ARAÇTA ARAMA

Başkentte ise, Ankara Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda, bir depo ve önünde bulunan şüpheli bir araçta gerçekleştirilen aramada, yaklaşık değeri 12 milyon lira olan, 2 bin 664 kilogram kıyılmış tütün cinsi eşya ele geçirildi. Eşyalara el konulurken şüpheliler hakkında soruşturma başlatıldı.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar