THY depremzede öğrencilere iş ilanı açtı!

Türk Hava Yolları (THY) depremden etkilenen öğrencilere özel iş ilanı açtı. Depremin vurduğu 11 ilde depremden etkilenen afetzede öğrenciler, part time iş için başvurabilecek. Ayrıca başvuru koşulları da belli oldu. İşte detaylar...

THY depremzede öğrencilere iş ilanı açtı!
Son Güncelleme: 28 Şubat 2023 Salı 09:03
28 Şubat 2023 Salı 08:46

Depremin meydana geldiğinde 11 ilde depremden etkilenen öğrenciler için THY harekete geçti. THY, depremden etkilenen afetzede öğrenciler için part time iş ilanı açtı. 

TYH resmi sitesinde yer alan bilgiye göre ilanda, Lisans 3. ve 4. sınıf öğrencilere Anadolu istasyonlarında part-time çalışma imkanı sunulacağı belirtildi.

BAŞVURU KOŞULLARI NELER?

- İlan şartlarında T.C. vatandaşı veya mavi kart sahibi olmak,

- 01.01.1997 ve sonrasında doğmuş olmak,

- En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin herhangi bir bölümünde 3. ya da 4. sınıf öğrencisi olmak,

- 2024 yılında mezun olma koşulu aranıyor.

Ayrıca iş başvurusu yapacak afetzede öğrenciler vardiyalı çalışma düzeninde THY ofislerinde haftanın en az 2 günü tam zamanlı olmak üzere haftada en fazla 30 saat çalışabilecek. Adaylardan ayrıca adli Sicil ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunması ve yapılacak olan İngilizce sınavında başarılı olması istenecek. 

11 İLDEN DEPREMZEDE ÖĞRENCİLER BAŞVURACAK!

THY'de afetzede öğrenciler için açılan iş ilanında 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu'na göre depremden etkilenen iller olarak kabul edilen Kahramanmaraş, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ve Elâzığ illerinde kendisi ve/ya 1. dereceden yakını (anne, baba ya da kardeş) 'afetzede' olarak değerlendirilen adaylar, 11 ilin dışında okuyan ve 1. dereceden yakını (anne, baba ya da kardeş) 'afetzede' olarak değerlendirilen adaylarımız sürece başvuru yapabilecek. 

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar