Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş: Tehditler alıyorum, beni de öldürecekler

Sinan Ateş iddianamesinin ardından Ayşe Ateş, sosyal medyada tehdit edildiğini, kendisine uzun namlulu silahlarla gözdağı verildiğini ifade etti. Ayşe Ateş kapılar arkasında kendi cinayetinin planlandığını belirterek Erdoğan'a şu sözlerle seslendi: Beni de öldürecekler, haberiniz olsun.

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş: Tehditler alıyorum, beni de öldürecekler
Son Güncelleme: 18 Mayıs 2024 Cumartesi 15:41
18 Mayıs 2024 Cumartesi 15:38

Fatih Altaylı'nın Teke Tek programında açıklamalar yapan Ayşe Ateş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Kapılar arkasında Ayşe Ateş cinayeti planlanıyor. Beni de öldürecekler haberiniz olsun. Sayın Cumhurbaşkanım size sesleniyorum. Beni de öldürecekler" diyerek çağrıda bulundu.

Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ‘bu ülkenin şerefli emniyet ve yargı mensuplarına sesleniyorum' diyerek koruma talep ettiğini duyurdu. Teke Tek isimli programda bu tehditlerin ardından 'korkuyorum' diyen Ayşe Ateş, tehdit mesajları hakkında suç duyursunda bulunacağını öne sürdü.

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, programda yaptığı açıklamada aynen şu ifadeleri kullandı:

"Bana yönelik tehditler var. Sinan için işlenen süreç şimdi benim içinde başladı. Elinde silahlarla, iddianamenin ardından yaptığım açıklamaların ardından ölüm tehditleri almaya başladım. Tıpkı Sinan'a yapıldığı gibi. Bu tehditlerin hepsi hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Bana diyorlar ki 'sen hedef gösteriyorsun bizim hedefimiz sensin' Kapılar arkasında artık Ayşe Ateş cinayeti tasarlanıyor. Ben koruma başvurusunda bulundum. Belli kapılar arkasından konuşulmaya başlanmış. Ben buradan sesleniyorum; Ayşe Ateş'i de öldürecekler! Bu tehditleri gören savcı bunların neden yapıldığı anlaşılır herhalde. Korkuyorum. İlan ediyorum, bu ülkenin şerefli emniyet ve yargı mensupları, Sayın Cumhurbaşkanı beni de öldürecekler. Başka diyecek bir sözüm yok."

yeni-proje-3.jpg

Öte yandan tehditler esnasında Sinan Ateş’in MHP lideri Devlet Bahçeli’yi aradığını anlatan Ayşe Ateş “Özel kalemi Murat Çeliker ‘Git seni abin (İsmet Büyükataman) kurtarsın’’ deyip telefonu kapattı. İsmet Büyükataman da hiçbir girişimde bulunmadı. Tüm MHP cinayetin hazırlık sürecini biliyordu. Ancak Devlet Bahçeli’ye farklı aktarıldı. Devlet Bey kimseyi öldürtmez” ifadelerine yer verdi.

 
Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar