Tam kapama tarihi belli oldu

İstanbul'da kısmi kapanma önlemlerinin uygulanmaya koyulmasına rağmen vaka sayılarının artması kentte yeni önlemleri gündeme getirdi. Mega kentte Ramazan Bayramı'nı da içine alacak şekilde 23 Nisan ila 17 Mayıs tarihleri arasında tam kapanmaya gidilebileceği iddia edildi.

Tam kapama tarihi belli oldu
Son Güncelleme: 20 Nisan 2021 Salı 07:10
20 Nisan 2021 Salı 07:10

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, pandemide vaka ve ölüm sayılarını artmasının ardından Bilim Kurulu'nun tam kapanma önerisini kısmen kabul edip 13 Nisan'da iki haftalık 'kısmi kapanma' kararı alındığını açıklamıştı. Kısmi kapanmanın etkisiz olması durumunda daha katı önlemlerin alınabileceğinin sinyalini vermişti.

27 Nisan'da sonra erecek 2 haftalık kısmı kapanma döneminde beklenilen düşüş yaşanmadığı gibi vaka sayılarında kısmi artış yaşandı.

Oda TV'nin haberine göre; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın resmi tatil olması ve ardından haftasonu tatilinin gelmesi tam kapanma tarihinin öne çekilmesini gündeme getirdi. Tam kapanma tarihinin Ramazan bayramını da içine alacak şekilde 23 Nisan ila 17 Mayıs tarihlerinde olacağı iddia edildi.

Öte yandan İstanbul Valiliği'nin pandemi gerekçesiyle kent genelindeki tüm eylem ve etkinlikleri 17 Mayıs'a kadar yasaklaması da dikkat çekti.

Yorumlar