Süleyman Soylu: Sığınmacılar elbette ülkelerine dönecek

MHP Devlet Başkanı Bahçeli'nin göçmenler için söylediği, "Bayramda giden dönmesin" sözlerine, "Bayram gidişine müsaade etme konusunda kısıtımız var" diyen Soylu, "Sığınmacılar elbette ülkelerine dönecek. Bunun için bir çalışma yapılıyor' ifadelerini kullandı.

Süleyman Soylu: Sığınmacılar elbette ülkelerine dönecek
Son Güncelleme: 19 Nisan 2022 Salı 16:52
19 Nisan 2022 Salı 16:47

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İçişleri Bakanı gündemdeki yerini koruyan yasa dışı göç ve CHP'nin Suriyelilere vatandaşlık verildiğine ilişkin iddialarını değerlendirdi.

'SIĞINMACILAR ELBETTE ÜLKELERİNE DÖNECEK'

Sığınmacıların ülkelerine döneceklerini fakan son dönemde bu konuda tahrikler yapıldığını belirten Soylu,"Kılıçdaroğlu’nun sığınmacılar konusunda tahrik için olduğu apaçık ortada. Türkiye düşmanları ile hareket ediyor. Sığınmacılar elbet ülkelerine dönecekler, bunun için bir çalışma yapılıyor.

Bugün bu mesele provoke edilmeye çalışılmaktadır. Provokasyon demek en doğru tabirdir. Türkiye kaçak göçmenle mücadele ediyor. Türkiye’de 1 milyonu aşkın kaçak göçmen yakalanmıştır.

'500 BİN GÖNÜLLÜ DÖNÜŞ OLDU'
Bugüne kadar 500 bin gönüllü geri dönüş söz konusu. Bugün bu mesele provoke edilmeye çalışılmaktadır. Provokasyon demek en doğru tabirdir.

2021 sonu itibariyle geçici statü ile Türkiye’ye gelenlere verilen vatandaşlık sayısı 192 bindir." diye konuştu.

SURİYELİLERİN BAYRAM ZİYARETLERİ 
Soylu, Devlet Bahçeli'nin bayramlarda memleketine giden Suriyelilerin geri alınmaması konusundaki açıklamalarını da değerlendirdi.

Soylu, Soylu, “Bayram gidişine müsaade etme konusunda kısıtımız var." dedi.

Yorumlar