SpaceX'te çalışan Türk hayatını kaybetti! Ünlü oyuncunun oğluydu

Oyuncu, ses sanatçısı ve eski manken Hülya Yiğitalp'in SpaceX'te Kıdemli Fırlatma Mühendisi olarak çalışan 31 yaşındaki oğlu Yiğit Tokbey ABD'de geçirdiği motosiklet kazasında hayatını kaybetti.

SpaceX'te çalışan Türk hayatını kaybetti! Ünlü oyuncunun oğluydu
Son Güncelleme: 23 Ocak 2024 Salı 13:54
23 Ocak 2024 Salı 13:53

Amerika'nın Kaliforniya Eyaleti'nde meydana gelen zincirleme trafik kazasında, genç bir Türk uzay mühendisi hayatını kaybetti. Kazada birçok aracın karıştığı ve hayatını kaybeden kişinin Sanatçı Hülya Yiğitalp’in büyük oğlu Yiğit Tokbey olduğu belirtildi.

Yapılan açıklamada, "SpaceX mühendisi Yiğit Tokbey, Orcutt yakınlarında meydana gelen çoklu araç çarpışmasının sonucunda hayatını kaybetti. Tokbey, SpaceX'te Kıdemli Fırlatma Mühendisi olarak görev yapıyordu. Kazanın kesin nedeni hala soruşturulmaktadır." ifadelerine yer verildi.

ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki Hawthorne şehrinde bulunan bir Amerikan uzay taşımacılığı şirketinde fırlatma mühendisi olarak çalışan Tokbey'in, şirketin Falcon 9, Falcon Heavy, Starlink, Dragon Kargo, Starship gibi uzay misyonu araçlarını bünyesinde bulundurduğu bilinmektedir.

Hülya Yiğitalp ile iş insanı Rıfat Tokbey’in üç çocuğundan biri olan Yiğit Tokbey'in cenazesi, işlemler tamamlandıktan sonra Türkiye'ye getirilerek Adana'da defnedilecek.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar