Yaza veda edeceğimiz tarih belli oldu; Sıcaklar gidiyor yağışlar zirve yapacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, tarafından güncel hava durumu verileri paylaşılırken yaza veda edeceğimiz o tarih de belli oldu…

Yaza veda edeceğimiz tarih belli oldu; Sıcaklar gidiyor yağışlar zirve yapacak - Sayfa 1

Meteoroloji son hava durumu verilerini paylaştı. Buna ülkemizin kuzeydoğusu ile İç Ege ve Akdeniz’in iç kesimlerinin parçalı bulutlu, Manisa'nın batısı, İzmir'in iç kesimleri, Aydın, Denizli, Burdur çevreleri, Isparta'nın güneyi, Rize, Artvin'in kıyı kesimleri ile Giresun ve Trabzon'un iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

1 8
 
Yaza veda edeceğimiz tarih belli oldu; Sıcaklar gidiyor yağışlar zirve yapacak - Sayfa 2

Rüzgar: Rüzgarın genellikle kuzey, yurdun güney kesimlerinde güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (30 - 60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

2 8
 
Yaza veda edeceğimiz tarih belli oldu; Sıcaklar gidiyor yağışlar zirve yapacak - Sayfa 3

Sıcaklıklar salı günü düşüyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama "Hava sıcaklıklarının, Pazar günü batı kesimlerde, Pazartesi iç kesimlerde, Salı günü doğu kesimlerde yağışla birlikte azalacağı, mevsim normalleri civarına düşeceği tahmin ediliyor." ifadeleri yer aldı.

3 8
 
Yaza veda edeceğimiz tarih belli oldu; Sıcaklar gidiyor yağışlar zirve yapacak - Sayfa 4

Önümüzdeki günlerde yurtta havanın nasıl seyredeceği merak konusuyken, hava uzmanı Kerem Ökten bu konuda bilgiler verdi. Ökten şunları söyledi:

4 8