CHP'li Özgür Özel'den Soylu'ya çağrı: Sedat Peker'den ayda 10 bin dolar alan siyasetçi kim?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarını hatırlatan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel bir çağrı yaparak, "Sedat Peker'den ayda 10 bin dolar alan siyasetçiyi Soylu derhal açıklamalıdır." çağrısında bulundu.

CHP'li Özgür Özel'den Soylu'ya çağrı: Sedat Peker'den ayda 10 bin dolar alan siyasetçi kim?
Son Güncelleme: 20 Mayıs 2021 Perşembe 13:58
20 Mayıs 2021 Perşembe 13:49

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya çağrı yaparak Sedat Peker'den ayda 10 bin dolar alan siyasetçiyi açıklamasını istedi.

Twitter'dan paylaşım yapan Özel, şunları kaydetti: "Süleyman Soylu açığa çıkan kirli ilişkilerini kamuoyunu trolleyerek kapatmaya çalışıyor. Sedat Peker'den ayda 10 bin dolar alan siyasetçiyi Soylu derhal açıklamalıdır! Bu kişi halen vekilse dokunulmazlığını hemen kaldıralım! AKP üyesi ise daha fazla merakta kalmayalım.

NE OLMUŞTU?

TRT Haber'de konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sedat Peker'in iddialarını değerlendirirken dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu. Soylu, şunları kaydetmişti: "Benim haberim olması, benim idam edilmem anlamına gelir. Böyle bir şey akıldan geçirilebilir mi? Kekelemişler ben ne yapayım. Kim keklemiş ise hesabını ondan sorsun, ayda 10 bin dolar hangi siyasetçiye gönderiyorsa ondan sorsun. Yanlışlıkla yazdıkları bir yere düşmüş."

Yorumlar