İYS verileri açıklandı! Sayı 2 milyonu aştı

Ticaret Bakanı Pekcan, istenmeyen SMS, sesli arama ve e-posta gibi ticari elektronik iletilerin önüne geçmek amacıyla hizmete açılanı Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi'ne vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini belirterek bugüne kadar 2 milyonun üzerinde vatandaşın sisteme girdiğini söyledi.

İYS verileri açıklandı! Sayı 2 milyonu aştı - Sayfa 1

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, bugüne kadar 2 milyonun üzerinde vatandaşın sisteme girerek onaylarını kontrol ettiğini, 32,2 milyon ret işlemi ve 300 bine yakın onay işlemi gerçekleştiğini bildirdi.

1 5
 
İYS verileri açıklandı! Sayı 2 milyonu aştı - Sayfa 2

"İstenmeyen SMS, sesli arama ve e-posta gibi ticari elektronik iletilerin önüne geçmek amacıyla 7 Ocak'ta hizmete açtığımız İYS'ye vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdi." ifadesini kullanan Pekcan, bundan sonra da vatandaşların ticari elektronik ileti tercihlerini kolayca e-Devlet Kapısı'ndan veya www.iys.org.tr adresinden arzu ettikleri anda değiştirebileceklerini kaydetti.

2 5
 
İYS verileri açıklandı! Sayı 2 milyonu aştı - Sayfa 3

Bakanlığın İYS uygulamasıyla tüketiciler, tüm ticari elektronik ileti onaylarını tek bir noktadan görebiliyor, kontrol edebiliyor ve reddedebiliyor.

3 5
 
İYS verileri açıklandı! Sayı 2 milyonu aştı - Sayfa 4
4 5