Şam'dan savaştan kaçan Suriyelilere çağrı: Geri dönün

Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad, BM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Suriye'den kaçan mültecilere geri dönmeleri çağrısında bulundu. Türkiye ile ilgili de açıklamalarda bulunan Mikdad, "Türkiye ile her zaman iyi ve normal ilişkiler kurmaya hazırız." ifadelerini kullandı.

Şam'dan savaştan kaçan Suriyelilere çağrı: Geri dönün
Son Güncelleme: 27 Eylül 2022 Salı 14:17
27 Eylül 2022 Salı 14:14

BM Genel Kurulu'nda bir konuşma yapan Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad, savaş nedeniyle ülkeden kaçan mültecilere ülkelerine geri dönün çağrısında bulundu.

Son dönemde Türkiye'nin Suriye'de Beşar Esad yönetimiyle diyaloğa yeşil ışık yakan açıklamaları gündemdeki yerini korurken Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad'dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

"İYİ İLİŞKİLER KURMAYA HAZIRIZ"

New York'taki Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda konuşan Faysal Mikdad, Türkiye ile her zaman iyi ve normal ilişkiler kurmaya hazır olduklarını belirterek "2009-2010 arasında Türkiye ile ilişkiler mükemmeldi ve ilişkilerimizi güçlendirmek için bazen çıkarlarımıza uymayan adımlar bile attık, fedakarlık yaptık" ifadelerini kullandı.

"ÜLKELERİNE GERİ DÖNSÜNLER"

Açıklamasının devamında yerinden edilen ve göç eden Suriyelilere seslenen Mikdad, "Ülkelerine ger dönsünler" çağrısında bulundu.

Yorumlar