HSK'dan kadın hakime inceleme: Rüşvet, uyuşturucu ve tehdit iddiası!

Hakimler ve Savcılar Kurulu, Adana'da görev yapan hakim Gül A. hakkında inceleme başlattı. Nedeni ise, hakime yöneltilen, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvet iddiaları.

HSK'dan kadın hakime inceleme: Rüşvet, uyuşturucu ve tehdit iddiası!
Son Güncelleme: 20 Haziran 2024 Perşembe 13:09
19 Haziran 2024 Çarşamba 17:12

Adana'da görev yapan kadın Hakim iddiaya göre, akaryakıt kaçakçısını tahliye etmek için 500 milyon lira rüşvet aldı. Birliktelik yaşadığı adamı ölümle tehdit ettirdi, adli emanetteki uyuşturucu maddeyi kullandı.

Bu iddialar üzerine, Hakimler ve Savcılar Kurulu hakim hakkında inceleme başlattı.

Sabah Gazetesinin haberine göre hakim, oturduğu sitenin yöneticisi ile birliktelik yaşıyordu. Sevgilisi, hakimden ayrılmak istedi ama iş yerine gelen kişiler tarafından ölümle tehdit edilince, hakim hakkında suç duyurusunda bulundu.

HSK 1. Dairesi'nin soruşturma izni verdiği hakim hakkında yapılan incelemede, Edirne'de görev yaptığı sırada Akaryakıt kaçakçlığı suçundan yargılanan bir kişiden beraat kararı için 500 milyon lira aldığı tespit edildi. 

Hakim Gül A.'nın özel bir hastaneden reçetesiz olarak uyuşturucu özelliği bulunan hap temin ettiği, pandemi dönemindeyse birlikte alkol aldığı başsavcıvekilinin adli emanetten çıkarttığı uyuşturucu maddeyi kullanıp parti yaptıkları belirlendi.

HSK'nın hakim hakkındaki incelemesi sürüyor.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar