Putin'in kalp krizi mi geçirdi?

Rusya'nın muhalif yayını General SVR, Rusya Devlet Başkanı Putin'in geçtiğimiz pazar akşamı kalp krizi geçirdiğini iddia etti. Kalbi duran Putin'in doktorların hızlı müdahalesi sonucunda hayata döndüğü öne sürüldü. Ayrıca Putin'in son zamanlardaki görüşmelerine "dublörünün" katıldığı belirtildi.

Putin'in kalp krizi mi geçirdi?
Son Güncelleme: 24 Ekim 2023 Salı 14:24
24 Ekim 2023 Salı 07:32

Rusya'da Telegram üzerinden yayın yapan, Kremlin'den aldığı haberlerle bilinen muhalif yayın General SVR, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in dün gece kalp krizi geçirdiğini iddia etti. Haberde Putin'in rezidansında kalbinin durduğu, doktorların hızlı müdahalesi sonucunda hayata döndüğü öne sürüldü.

General SVR'nin iddiasına göre, rezidansta görev yapan gizli servis yetkilileri, Putin'in odasında bir düşme sesi geldikten sonra odaya girdi. Ajanların içeride Putin'i yere düşmüş ve kasılmış halde bulduğu, masadaki yiyeceklerin de devrilmiş olduğu belirtildi.

Durumu gören ajanların hemen rezidanstaki doktorları göreve çağırdığı, doktorların da Putin'in kalp krizi geçirdiğini belirttiği iddia edildi. General SVR'nin iddiasına göre doktorlar, hızlı müdahale ile Putin'in duran kalbini çalıştırdı ve Rus lider rezidansta tıbbi araçlar olan özel bir odaya alındı. Müdahaleden sonra Putin'in bilincinin yerinde olduğu belirtildi.

Rusya Devlet Başkanı'nın durumunun stabil olduğu ve 24 saat tıbbi gözetim altında tutulduğu yazıldı.

General SVR, Putin'in kalp krizinin Rus liderin yakın çevresini ciddi anlamda endişelendirdiğini; bugün Putin'in ölmesi durumunda atılacak durumlara dair bir toplantı yapıldığını belirtti.

General SVR, ayrıca Putin'in son zamanlardaki görüşmelerine "dublörünün" katıldığını iddia etti.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar