Özgür Özel adaylığını açıkladı

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, Genel Başkanlık'a adaylığını açıklamak üzere kameralar karşısına geçti. CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Özel, "Partimizin yönetimi yenilginin sorumluluğunu üstlenmedi." dedi.

Özgür Özel adaylığını açıkladı
Son Güncelleme: 15 Eylül 2023 Cuma 14:38
15 Eylül 2023 Cuma 14:31

CHP'de genel seçimlerin başlayan 'değişim' tartışmaları sürecinde ismi sık sık genel başkanlık için geçen Grup Başkanı Özgür Özel kararını verdi. Genel başkanlık için adaylığını açıklayacak olan Özel, partisinin genel merkezinde kameraların karşısına geçti.

Özel’e destek veren milletvekilleri, MYK üyeleri ve Özel’in eşi Didem Özel ile kızı İpek Özel de açıklamayı izlemek üzere CHP Genel Merkezi’ne geldi.

Özel'in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Bugün dinleyeceğiniz 28 Mayıs'ı sabahı 81 ilde uyanıp da o günden beri huzurlu bir uyku uyuyamayanların hikayesidir. Seni bu karara ne itti diye soranlara 'Babamın, benim ve kızımın arkadaş grupları' diyenlerin hikayesidir. 30 yıldır sönmeyen Madımak ateşinin zaman aşımı kararıyla yürekleri dağlamasına engel olamamanın hikayesidir. Hiçbir şey olmamış gibi davranmaya itiraz edenlerin hikayesidir. Bir daha aynı hataları yapmamak için azim ve inanç taşıyan gençlerin ve kadınların hikayesidir."

"Ellerinizdeki kitapçık bu amasız fakatsız çıkılan yolculuğun ilk adımıdır. İlk adımdır ama kararlıdır, birikmiştir, kollektiftir. Tek bir kişinin değil bir kadronun attığı adımdır."

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar