Otogarlarda bayram hareketliliği: Doluluk oranı yüzde 95

9 günlük Ramazan Bayramı tatiline sayılı günler kala otogarlarda hareketlilik başladı. Araçların doluluk oranının yüzde 90 olduğunu ifade eden otobüsçüler, ek seferler için hazırlıklara başladı.

Otogarlarda bayram hareketliliği: Doluluk oranı yüzde 95
Son Güncelleme: 4 Nisan 2024 Perşembe 12:55
4 Nisan 2024 Perşembe 12:53

Bayram tatiline sayılı günler kala Bayrampaşa'daki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda hareketlilik başladı. Otobüs doluluk oranları yüzde 90-95 civarına yükseldi.

Tatilini memleketinde veya tatil beldelerinde geçirmek isteyenler, otogarda yoğunluk oluşturmaya başlarken yetkililer asıl yoğunluğun cuma gününden itibaren başlayacağını belirtti.

Otobüs doluluk oranları şimdiden yüzde 90-95 civarına yükselirken otobüs bilet fiyatlarının bayram öncesinde bölgeden bölgeye göre değiştiği de aktarıldı.

Otobüs firması yetkilileri de bayram yolculuğu yapacak olan vatandaşları merdiven altı bilet satışlarına karşı uyardı.

"VATANDAŞLARIMIZ OTOBÜS BİLETİ ALIRKEN MERDİVEN ALTI SATIŞLARA DİKKAT ETSİN"

Türkiye Otobüsler Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Musa Çaktır, vatandaşları sahte bilet konusunda uyardı.

Çaktır, "Bayram biletleri için ayın dördünden sonra bir yoğunluk başladı. Arabalarımızın doluluk oranları şu an yüzde 90 civarında. Ek servisler için hazırlıklar yapıyoruz. Tatil uzun olunca tabii ek servis ihtiyaçları doğdu. Ek servis oranları da orta düzeyde ilerliyor." dedi.

Bayram tatili için kısa yolculukların daha fazla tercih edildiğini aktaran Çaktır, "Tatil yörelerinde baya bir yoğunluk var. Biz kışın devletin belirlediği fiyatın bile yüzde 30 aşağısında satıyoruz biletleri. Sezonda, doluluk oranlarını yakaladığımız zaman normal fiyatlarımıza dönüyoruz. Şu anda herhangi bir zammımız yok." ifadelerini kullandı.

"EN UCUZ BİLET 150 LİRA, EN PAHALI BİLET BİN 600 LİRA"

Bayram öncesi bilet satışlarının hızla devam ettiğini kaydeden otobüs firması yetkilisi Alaattin Çendek, "Seçim için ve bayram için belirlenen bilet fiyatları aynı. Ankara fiyatı ayrı, İzmir fiyatı ayrıdır. Ulaştırma Bakanlığı'nın vermiş olduğu fiyatın dışına hiçbir otobüs firması çıkamaz. Şu an en ucuz bilet Çorlu için 150 lira, en pahalı bilet bin 600 lira." diye konuştu.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar