CHP'li Yılmaz Ateş Kılıçdaroğlu'na sert konuştu: Onu göreve getirenler git demediği için gidemiyor

Mayıs seçimlerinin ardından 'değişim' çağrılarıyla yankılanan CHP'de sular durulmak bilmiyor. Eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş sert konuştu.

CHP'li Yılmaz Ateş Kılıçdaroğlu'na sert konuştu: Onu göreve getirenler git demediği için gidemiyor
Son Güncelleme: 16 Ağustos 2023 Çarşamba 07:52
16 Ağustos 2023 Çarşamba 07:48

CHP'nin ağır toplarından Eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, istifa çağrılarına kulak tıkayarak genel başkanlığını sürdüren Kılıçdaroğlu'na hedef alarak çok sert ifadeler kullandı.

İmamoğlu'nun rotayı CHP genel başkanlık koltuğundan İBB adaylığına çevirmesi kulislerde, "CHP'deki değişim rüzgarı delege duvarına çarparak sona erdi, İmamoğlu havlu attı" yorumlarına neden oldu.

CHP Eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, sert açıklamalar yaptı.

CHP liderinin kurduğu ittifaklar ve verdiği tavizler nedeniyle 'CHP'yi öldürdüğünü' söyleyen Yılmaz Ateş, "CHP şu anda ittifakla mandacılığı birbirine karıştırıyor." dedi. Sözlerinin devamında Kılıçdaroğlu'nun neden istifa etmediğine yönelik soruya da yanıt veren Ateş, "Kılıçdaroğlu bir komplo sonucu göreve geldi. Onu göreve getirenler 'git' demediği için gidemiyor iddiaları var" diye konuştu.

"Sayın Kılıçdaroğlu göreve geldiği günden bugüne kadar CHP'yi tek başına iktidara getirmek için hiçbir çabası olmadı. Sadece geniş ittifak oluşturmak için çabaladı. İYİ Parti'ye milletvekili verdi, seçime soktu. Siz bunlara güvenerek kendi örgütünüze güvenmeyeceksiniz. Bunlara güvenip iktidara geleceğinizi düşünmek CHP'nin öldüğünü kabul etmektir."

Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkanlığı'na geliş süreci ile ilgili şaibeli diyen Ateş, "CHP şu anda ittifakla mandacılığı birbirine karıştırıyor. Küçük partilere tavizler vererek göreve gelmeye çalışıyor ama ne iktidara geldiği var ne de büyüdüğü var. (Kılıçdaroğlu neden koltukta oturmaya devam ediyor?) Çeşitli şeyler var en geçerli olan, Kılıçdaroğlu bir komplo sonucu göreve geldi. Onu göreve getirenler git demediği için gidemiyor bunlar iddialar tabi. Sayın Kılıçdaroğlu'nun nasıl getirildiğini Wikileaks belgeleri, Silkroad Enstitüsünün ıslak imzalı belgeleri var. Onur Öymen bunları yayınladı, Kılıçdaroğlu'nun da itirazı olmadı. Gelişi böyle şaibeli. Kılıçdaroğlu'nun kendisini de yıpratacak şekilde koltuğa sarılmasına başka anlam veremiyorum." dedi.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar