İçişleri Bakanı Yerlikaya duyurdu! Onlarca kişi yakalandı

İçişleri Bakanı Yerlikaya, iki ilde göçmen kaçakçılığı organizatörlerine yönelik gerçekleştirilen “Kalkan-8” operasyonlarında 37 göçmen kaçakçısının yakalandığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Yerlikaya duyurdu! Onlarca kişi yakalandı
Son Güncelleme: 20 Ocak 2024 Cumartesi 12:38
20 Ocak 2024 Cumartesi 12:35

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Şanlıurfa ve Adana’da göçmen kaçakçılığı organizatörlerine yönelik gerçekleştirilen “Kalkan-8” operasyonlarında 37 göçmen kaçakçılığı organizatörünün yakalandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, "Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı koordinesinde; Şanlıurfa Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu Şanlıurfa ve Adana’da; 48 ekip, 10 özel harekat unsuru ve 199 personelin katılımıyla 18 ayrı adrese “Kalkan-8” operasyonu düzenlendi." açıklamasında bulundu.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Yerlikaya, "Operasyonlar sonucu; termal kameralar, çok miktarda döviz ve Türk lirasına el konuldu. Operasyonları düzenleyen Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Göçmen kaçakçılığıyla mücadelemiz aralıksız biçimde azim ve kararlılıkla sürdürülecektir." dedi.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar