O baba tek kızını da öldürüp intihar etti

Depremde eşini ve iki çocuğunu kaybeden baba, hayatta kalan 12 yaşındaki kızını silahla vurarak intihar etti. Öğretmen olduğu öğrenilen Ferit Dayan'ın deprem sonrası bunalıma girdiği ve psikososyal destek aldığı öğrenildi.

O baba tek kızını da öldürüp intihar etti
Son Güncelleme: 27 Nisan 2023 Perşembe 14:50
27 Nisan 2023 Perşembe 14:46

Kahramanmaraş depremlerinde eşini ve iki çocuğunu kaybeden kişi, önce çocuğuna sonra kendi kafasına sıktı.

6 Şubat depreminde Adıyaman’ın Besni ilçesinde bulundukları binanın yıkılması sonucu eşini ve 2 çocuğunu kaybeden öğretmen Ferit Dayan, deprem sonrası hayatta kalan ve bahçede oyun oynadığı öğrenilen 12 yaşındaki kızı Asya İrem Dayan’ı kaldıkları eve çağırdı.

Ferit Dayan, çağırdığı küçük kızının başına silahla ateş etti.

Küçük çocuk kanlar içerisinde yere yığılırken öğretmen Dayan daha sonra silahla kendi kafasına sıkarak intihar etti.

AĞIR YARALANDI

Silah sesleri üzerine olay yerine sağlık ekipleri ile polis ekipleri sevk edildi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, ağır yaralanan Asya İrem Dayan’a müdahalelerde bulundu. Küçük çocuk, yapılan ilk müdahalenin ardından önce Besni Devlet Hastanesi’ne ardından ise Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

BUNALIMA GİRMİŞ

Deprem sonrası bunalıma giren ve aynı zamanda psikososyal destek gören öğretmen baba Ferit Dayan’ın cenazesi ise yapılan incelemelerin ardından Besni Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı.

Hastanede tedavi altına alınan Asya İrem Dayan’ın yoğun bakım servisine kaldırıldığı ve burada yaşam mücadelesi verdiği öğrenildi.

Konuyla ilgili soruşturma sürüyor.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar