Niğde'de 5,1 şiddetinde deprem

AFAD'dan gelen son dakika bilgisine göre Niğde'nin Bor ilçesinde 5,1 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

Niğde'de 5,1 şiddetinde deprem
Son Güncelleme: 20 Eylül 2020 Pazar 23:19
20 Eylül 2020 Pazar 22:20

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 22.08'de merkez üssü Niğde'nin Bor ilçesi olan 5,1 büyüklüğünde bir sarsıntı kaydedildi.

Depremin 6,97 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

NTV yayınına katılan Prof Dr. Okan Tüysüz ''Evlerde hasar söz konusu ise girilmemeli. Orta büyüklükte bir depremdir. Olağan koşullarda çok yıkıcı olması beklenen bir büyüklük değil.4'ü geçen artçılar söz konusu olabilir. Bu bölgede büyük bir deprem beklenmiyordu.'' ifadelerini kullandı. 

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Bor ilçesinde meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depreme ilişkin, "Çok şükür şu ana kadar bize intikal eden her hangi bir can ve mal kaybı söz konusu değil. Arkadaşlarımız irtibat halinde, Arama Kurtarma ekipleri, jandarma ekiplerimiz, kaymakamlarımızla irtibat halindeyiz. Şu ana kadar bir şey intikal etmedi. Bor merkezli bir deprem oldu. Araştırmalarımız sürüyor olumsuz bir durum söz konusu değil. Olay yeni olduğu için kriz merkezini topladık, gerekli haberleşmeleri yapıyoruz. Çok yeni olduğu için net bir şey söylemek doğru değil" diye konuştu.

Yorumlar