MHP lideri Devlet Bahçeli: Atatürk Havalimanı'nda yıkım yoktur, ihya ve inşaa faaliyeti vardır

MHP lideri Devlet Bahçeli, İstanbul'un Fethinin 569. Yılı Kutlamaları ve Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi Fidan Dikim Töreni'nde hitap etti.

MHP lideri Devlet Bahçeli: Atatürk Havalimanı'nda yıkım yoktur, ihya ve inşaa faaliyeti vardır
Son Güncelleme: 29 Mayıs 2022 Pazar 19:10
29 Mayıs 2022 Pazar 18:06

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

İstanbul'un Fethinin 569. yılında, hem Fethin hem Atatürk Millet Bahçesi'nin ilk fidan dikim töreninde olmaktan gurur duyuyorum.

Minareleri şahadet parmağı gibi gökkubeye uzanan İstanbul onurumuzdur. İstanbul'un manevi sireti maddi suretiyle iç içe geçmiştir. İstanbul kader ortaklığın kalpgahıdır. Tarihin nabız atışı her yerden işitilmektedir.

İnsan bu dünyada bahtiyar olmak isterse İstanbul'u ihmal etmemlilidir. Memnuniyetle ediyorum ki uzun yıllar hasretin ve vuslatın buluşma noktası olan Atatürk Havalimanı yeşil bir örtüyle kaplanacaktır. Günün yorgunluğu, stersi bu vesile ile tasfiye edilecektir. 145 bin 500 ağacın dikilmesi insana hürmetin sonucudur. Millet Bahçesi gönülleri, umutları ve hayalleri buluşturacaktır.

Bize göre millet bahçesi kucaklaşmasının adresidir. Milli birlik ve kardeşlik ruhu kenetlenecektir. İki yüzlü siysetçilerin estirdiği yalan rüzgarının tam tersine Atatürk Havalimanı'nda yıkım yoktur. İhya ve inşaa faaliyeti vardır. Atatürk isminin silinmesi kimsenin aklına gelmemiştir. Bunların işi gücü fitne fesattır.

Doğu ve Güneydoğu'da hendek kazıp çukur açtılar, çok şükür çukurlara hain emelleri ile birlikte gömüldüler. Ne yaparlarsa yapsınlar, Türkiye'yi geçemezler, İstanbul'u teslim alamazlar. Yolumuz Kızılelmadır.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar