Bahçeli : ABD’nin uyarısından sonra olayın çıkması kuşkularımızı yoğunlaştırdı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli konuşmasında Hatay'daki patlamaya da değindi.

Bahçeli : ABD’nin uyarısından sonra olayın çıkması kuşkularımızı yoğunlaştırdı
Son Güncelleme: 27 Ekim 2020 Salı 12:04
27 Ekim 2020 Salı 11:11

Devlet Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

 "Prof. Dr. Osman Durmuş'u kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Osman Durmuş, inanmış bir ülkücü, çalışkan bir hekim, başarılı bir siyasetçi, ahlaklı bir insan, kısacası adam gibi adamdı.

57.Cumhuriyet Hükümeti'nde Sağlık Bakanı olarak görev almış, gayreti, tecrübesi ile taraflı tarafsız herkesin takdirini toplamıştır. Osman Durmuş'a rahmetler niyaz ediyorum, ailesine, sevenlerine, camiasına sabır ve metanet diliyorum.

Tarih anlayışımız devri, coğrafya anlayışımız dönemsel değildir.

"Denemek isteyen buyursun denesin"

Cumhuriyet Türk milletinin bağımsızlık onurudur. Cumhuriyet milli mücadelenin taçlanmış, milli gönüllerde taht kurmuş halidir. Şehit ve gazilerimizin bedelini çok ağır ödediği kahramanlık beratıdır. Türkiye Cumhuriyeti yıkılmayacaktır. Hesap hatası yapanlar dökülen kanları unutmasınlar. Bizim verecek toprağımız yoktur, çizilecek sınırımız yoktur, bölünecek milletimiz yoktur. Yerli ve yabancı husumet cephesine dünyayı dar edecek imanımız vardır. Her işgal girişimini defedecek inanmış yüreğimiz vardır. Denemek isteyen varsa, buyursun, denesin. Millet sevdalıları sonuna kadar buradadır.

Cumhur İttifakı 7 düvele direnmektedir. Zillet siyaseti ise vurgun yemiş, bu masalın sonuna karmaşık ihtilaflarla gelmiştir. Ha TKP, ha HDP, ha CHP... Bunlar arasında ne fark vardır? Türkiye'yi sokakta teslim almayı hedefleyen, terörist Demirtaş'ı aynı üslupla öven bunlar değil midir? Birlikte anayasa yazmaya hazırlanan bunlar değil midir? HDP'yi MHP'ye tercih edecek kadar zıvanadan çıkan bunlar değil midir?

"Siyaseti sokağa havale edenlerin sonu meçhuldür"

Siyaseti sokağa havale edenlerin sonu meçhuldür. Biden'ın iktidarı devirme açıklaması son derece uyanık olmamızı gerketirmektedir. Bazı alçak kalem sahipleri ve yorumcuları ateşle oynamaktadır. Sözde Kürt meselesi şeffaf bir şekilde çözülmeliymiş. Hele bir çıksınlar da sokağa görsünler dünyanın kaç bucak olacağını. Türkliye Cumhuriyeti sokakta bulunmadı, sokakta bırakılmayacak, sokak serserilerine teslim edilmeyecektir.

Askıda ekmek

Biz ekmek dedikçe, ekmeksizler saldırıyor. Meğer ekmeğe düşman kesilmişler. Zilletin yüksek voltajına çarpılanlara sesleniyorum; ne de olsa ekmek derdiniz yok, işleriniz tıkırınızda. Salgın döneminde bütün ekonomiler sallanırken, haksız şekilde Türkiye'yi kötü göstermeye girişecek kadar millet muhalifisiniz. Askıda ekmek vardır ama sokakta adım atacak yeriniz yoktur. Ekmeğe de vatana da sahip çıkacağız. Vatandaşlarımızın çorbası kaynayacaktır. Aç ve açıkta kim varsa bizim meselemizdir. Aşımız paylaşacağız, ekmeğimizi bölüşeceğiz.

Macron'a: Siyasi şizofren

Bazı zihniyeti çöküş patikasındadır. Küresel hoşgörü, adalet kurumuştur. Berlin'deki camiye yapılan polis operasyonu inançlarımıza yönelik suikast girişimidir. Türk ve İslam değerlerine Haçlı seferi başlatan bu ilkel zihniyet nefret suçu işlemektedir. Fransa'da sergilenen ambargolar derinden yaralamaktadır. İslam'ı yeniden yapılandıracaklarını söyleyen Fransa Cumhurbaşkanı taşeronluğa soyunmuştur. Akli melekelerini kaybetmiş, mesele yapacak başka işi yok mudur? Bu siyasi şizofren hangi hakla İslam'ı yapılandırmaktan bahsetmiştir. Bütün insanlığın kurtuluşu İslam'dan geçer. Dinin sahibi Allah'tır, Macron'un sahibi kimdir? Batı ülkelerinde artan İslam karşıtlığı alarm vermektedir. İnanç hakkı insan hakkıdır. Bizim hiç kimsenin kilisesinde, havrasında, sinagogunda gözümüz yoktur. Camilere saldırılara tahammülümüz yoktur. Türk milleti inançlara saygılıdır, aynı saygıyı kendisine beklemesi hakkıdır. Dinler arası kutuplaşma beşerîyeyse felaket getirecektir. İnanıyorum ki Macron'un düşeceği günler yakındır.

Azerbaycan'ın mücadelesi

Azerbaycan, Dağlık Karabağ'da kahramanca mesafe almaktadır. İlan edilen ateşkeslere riayet etmeyen Ermenistan'dır. Sivilleri katleden aynı ülkedir. Azerbaycan'a mesaj verenlerin arkada Ermenistan'a vurun demesi zulümdür. Ateşkes aldatmadır, oyalamadır. Vatan toprakları sonuna kadar mücadele ile alınacaktır. Türk milleti görüş menziili içne giren işgalcileri devirmeye muktedirdir.

ABD'nin Dağlık Karabağ üzerinde yaptırım tehdidi beyhudedir. S-400'den ürken ABD'nin türkiye'yi kınaması bizim için yok hükmündedir. Türkiye'yi nasıl görüyorlar, bu nasıl bir küstahlıktır? ABD dost mu düşman mı buna karar vermeli. Böylesi sanal müttefiklik nereye kadar sürecektir?

Hatay'ın İskenderun ilçesinde dün akşam meydana gelen menfur olay olukça düşündürücüdür. Anlaşılmaktadır ki kokuşmuş bedenine bomba saran hain kendini patlatmıştır. ABD Büyükelçiliği'nin vatandaşlarına yönelik güvenlik uyarısından sonra bu terör olayının çıkması kuşkularımızı yoğunlaştırmıştır. ABD Büyükelçiliği sahip olduğu bilgileri Türkiye ile paylaşmadıysa büyük bir skandala imza atmıştır. Nezaketsiz ve art niyetli durum söz konusudur.

2021 Yılı Bütçe Kanun Teklifi ile 2019 Kesin Hesap Kanun Teklifi ve Sayıştay raporları TBMM'ye sunulmuştur. Sizlerden ricam, bütçe sürecini yapıcı, katılımcı ve sağduyulu şekilde takip etmeniz, Cumhur İttifakı doğasına uygun şekilde değerlendirmede bulunmanızdır. Dipsiz polemiklerden kaçınmanız, Covid-19'la mücadelede alınan tedbirlere uynamız tavsiyemdir."

Yorumlar