MHP'li Durmaz: Birol Şahin belediye başkanları listemizden düşürülmüştür

Filenin Sultanları ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan MHP’li Düzce Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin hakkında MHP soruşturma başlatmıştı. Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, "Belediye başkanları listemizden düşürülmüştür.”dedi.

MHP'li Durmaz: Birol Şahin belediye başkanları listemizden düşürülmüştür
Son Güncelleme: 15 Ocak 2020 Çarşamba 10:52
15 Ocak 2020 Çarşamba 09:39

MHP’li Düzce Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Almanya’yı yenerek Tokyo’da yapılacak 2020 Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı elde etmesinin ardından yayınladığı mesajda, “Allahu Teala’nın örtünün vücut hatlarınız belli olmasın emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo’ya gidiyoruz diye sevineceksin. Dünya şampiyonu olsan ne yazar. Müslüman kadın adap ve haya sahibidir. Yaptığı her işte Allah rızası gözetir. Dinimize göre kadınlar kendi aralarında spor yapabilirler. Erkekler huzurunda açık saçık olarak değil” demişti.

"Art niyet taşımıyoruz"

Şahin gazetecilerin soruları karşısında ise “Bunu genel anlamda yazdım. Kamuoyu beni takip ediyor. Takipçimiz çok. Art niyet taşımıyoruz. Bizler İslam ülkesinde yaşıyoruz. Müslümanım diyenin uyması gereken kurallar vardır. Müslüman bir kişi öyle bir kıyafet giyip erkek huzuruna çıkamaz. Bu haram” diyerek paylaşımını savundu.

“Kabul edemeyiz”

Hürriyet'ten Umut Erdem'in haberine göre, MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Şahin hakkında soruşturma başlattıklarını kaydetti.

‘Böyle bir paylaşımı kabul etmelerinin kesinlikle mümkün olmayacağını’ ifade eden Durmaz, “Ay yıldızlı formayı en yukarıya çıkaran Filenin Sultanları’nı büyük bir gururla izliyoruz, başarılarıyla da gurur duyuyoruz. Genel Başkanımız da grup konuşmasında mili takımımızı tebrik etti. İl başkanımızla görüştüm, savunmasını istedik, gereken ne ise yapacağız” diye konuştu.

“Belediye başkanları listemizden düşürülmüştür.”

MHP’li Durmaz daha sonra Twitter'dan yaptığı açıklamada ise, "Milletçe haklı gururumuz olan Filenin Sultanları halkında, yapmış olduğu çirkin paylaşımı nedeniyle; Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyin talimatlarıyla, Kaynaşlı Bld Başkanı Birol Şahin, belediye başkanları listemizden düşürülmüştür. Kamuoyuna saygıyla duyurulur..." dedi.

Bahçeli de kutladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli grup toplantısında dün yaptığı konuşmada “Hafta sonunda yapılan Avrupa Kıta Elemeleri Voleybol Final Maçında Almanya’yı 3-0 yenerek 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarına katılmaya hak kazanan Filenin Sultanları’nı, teknik kadroyu ve federasyon yönetimini gönülden tebrik ediyorum” sözleri ile Filenin Sultanları'nı kutlamıştı.

Yorumlar