Mehmet Özhaseki'den yeni karar!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı görevini Murat Kurum'a devreden Mehmet Özhaseki memleketi Kayseri'de önemli açıklamalarda bulundu. Özhaseki "Milletin malını, menfaatlerini kollamak dışında hiç kimseyi kollayalım diye bir derdimiz olmadı. Çok şükür bugün de artık aktif siyasi hayatı noktalıyoruz" diyerek aktif siyaseti bıraktığını açıkladı.

Mehmet Özhaseki'den yeni karar!
Son Güncelleme: 5 Temmuz 2024 Cuma 13:00
5 Temmuz 2024 Cuma 12:58

Eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Milletin malını ve menfaatlerini korumaktan başka bir amacımız olmadı. Bugün, aktif siyasi hayatımı sonlandırıyorum" dedi. Bakanlık görevini Murat Kurum'a devreden Özhaseki'yi Kayseri Havalimanı'nda çok sayıda partili karşıladı.

AKTİF SİYASETİ BIRAKTI

1994 yılında başladığı siyasi kariyerine değinen Mehmet Özhaseki, zorlu günler geçirdiğini ancak hizmet için büyük bir mücadele verdiğini belirtti. "Ömrümüz hizmetle geçti. Büyük projelere imza attık, gece gündüz demeden çalıştık. Kötülere yol vermedik, hayırlı işlerin arkasında durduk. Görevde başı dik ayrılabilmek önemli. Doğruluktan ayrılmadık, milletin malını kendi malımızdan aziz bildik. Bugün aktif siyasi hayatımı sonlandırıyorum" diye konuştu.

Helallik isteyen Özhaseki, "Elimiz kardeşlerimizde, arkadaşlarımızda. Onlar devam edecek, biz de dua edeceğiz. 'İhtiyaç var' dediklerinde koşarak geleceğiz. Sessizce geriden duacılar ekibinden dua etmeye devam edeceğiz. Bütün Kayserili hemşerilerimizden ve milletimizden helallik diliyorum. Hizmetle dolu bir ömrü görmenin mutluluğu içerisindeyim" ifadelerini kullandı.

"AİLE VAKFIMIZI KURMAK İÇİN DİLEKÇEMİZİ VERECEĞİZ"

Bir basın mensubunun "Kayseri'de mi, Ankara'da mı yaşayacaksınız?" sorusuna Özhaseki, "Kayserimizde olacağız. Burası baba ocağımız. Pazartesi günü aile vakfımızı kurmak için dilekçemizi vereceğiz. Kimsesiz, yetim ve gariplere burs vereceğiz. Eğitimlerine devam etmeleri için elimizden geleni yapacağız. Vakıf hizmetlerine dönüyorum. İnşallah böylece ömrümüzü tamamlarız" yanıtını verdi.

 

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar