MEB’in hazırladığı yeni müfredat onaylandı

Talim ve Terbiye Kurulu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırladığı yeni müfredatı onayladı. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cihad Demirli, 10 Mayıs’tan bu yana 67 bin 284 öneri ve görüşün incelendiğini açıkladı.

MEB’in hazırladığı yeni müfredat onaylandı
Son Güncelleme: 24 Mayıs 2024 Cuma 13:37
24 Mayıs 2024 Cuma 13:35

Talim ve Terbiye Kurulu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) hazırladığı, yeni müfredatı onayladı. Müfredat, bakanlık onayına sunulacak.

AA’ya konuşan Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cihad Demirli, “Yeni müfredat taslağı hakkında iletilen tüm görüş-öneriler, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığımızca özenle değerlendirildi. Görüş ve öneriler, şeffaflık, bilimsellik ve katılımcılık ilkelerinin gereği olarak değerlendirilerek öğretim programlarına yansıtıldı” dedi.

Demirli, yeni müfredat modeline 67 bin 284 görüş ve öneri geldiğini söyledi. Buna göre kurul, 14 günde bu görüş ve önerileri tarayarak müfredatı bakanlığın onayına sundu.

Müfredat taslağı 26 Nisan’da kamuoyuna sunuldu ve görüş ve öneriler 10 Mayıs’a kadar askıda tutuldu. Cihad Demirli, açıklamasında taslağın 1 milyon 662 bin 780 kez görüntülendiğini ifade ederken gelen görüş ve önerilerin yüzde 58’inin öğretmenlere ait olduğunu aktardı.

Kademeli şekilde uygulanacak

Yeni müfredat, gelecek eğitim-öğretim döneminden itibaren okul öncesi, ilkokul 1. sınıf, ortaokul 5. sınıf ve lise 9. sınıftan başlamak üzere kademeli şekilde uygulanacak.

Talim ve Terbiye Kurulu’nca onaylanan yeni öğretim programlarına, makam onayının ardından MEB’in internet sitesi üzerinden erişilebilecek.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar