Mansur Yavaş ne konuştu! Cumhurbaşkanı adayı olacak mı?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı ağırladı. Görüşme sonunda Yavaş, Cumhurbaşkanı adaylığı için, "Kamu görevlisi olarak görüyorum kendimi. Görevimin başındayım" dedi.

Mansur Yavaş ne konuştu! Cumhurbaşkanı adayı olacak mı?
Son Güncelleme: 11 Nisan 2022 Pazartesi 15:03
11 Nisan 2022 Pazartesi 14:51

İYİ Parti Genel Başkanı meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı İYİ Parti Genel Merkezi'nde ağırladı.

Görüşme sonrası basın toplantısında soruları yanıtlayan Mansur Yavaş, kendisini Cumhurbaşkanı adayı gösterilmesi gerektiğini söyleyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın açıklamasına yanıt verdi.

"BU TÜR ŞEYLERE YORUM YAPMIYORUM"

Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı adaylığında adının geçmesi hakkında "Ben bu tür şeylere yorum yapmıyorum. Bir belediye başkanı sadece görevini yapmalı. Ne diğer siyasi partilere laf söylemeli, işini yapmalı. Çizgimi hiç bozmadım, hiçbir zaman cevap vermeyeceğim. Kendimi kamu görevlisi olarak görüyorum, devam edeceğim. Açıklamalar benim bilgim dışında" dedi.

"MAYIS BAŞINDA, 3 YILDA YAPTIKLARIMIZI ANLATACAĞIZ"
Yavaş, mayıs ayı başında bir toplantı planladıklarını belirterek, "Seçimlerde bize katkısı olan Millet İttifakı'nın genel başkanlarını ziyaret ediyorum. Sayın genel başkana da sık sık ziyaret düzenliyorum. Bugün de mayıs ayı başındaki toplantımıza genel başkanı davet etmeye geldim. Bu ziyaretin maksadı, toplantıya davettir" ifadelerini kullandı.

AKŞENER: MANSUR BAŞKAN ZORDA OLANIN YANINDA DURUYOR

Görüşme sonrası Meral Akşener'den de açıklama geldi. Mansur Yavaş'ın belediyedeki çalışmalarının önemine değinen Akşener, "Mayıs başında 3 yılda ne yaptık, ne hizmet verdik adlı bir çalışma planlanmış. Beni ve arkadaşlarımı ziyaret etme adına bir ziyaret gerçekleştirdi. Arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum, ziyarete icabet edeceğiz. Ayrıca Mansur başkan başarılı çalışmalarıyla, sosyal belediyeciliğin nasıl olması gerektiğini somut olarak ortaya koyuyor. Hem pandemide hem de şimdi zorda olanın yanında durarak büyük bir başarı gösteriyor" diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti’den istifa ederek Zafer Partisi’ni kuran Ümit Özdağ, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Mansur Yavaş’ın adaylığını desteklediklerini belirterek açıklama yapmıştı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi sözcüsü, Yavaş’ın adı gündeme geldiğinde açıklama yapmış, adaylık iddialarını yalanlamıştı.

Yorumlar