Mansur Yavaş görevini bırakacak mı? ABB'den yanıt geldi

Mansur Yavaş'ın, 'seçim çalışmalarına destek için görevi bırakacak' haberlerine ilişkin ABB Basın Koordinatörü Gültekin, "Kanunen de fiilen de böyle bir durum söz konusu değildir” dedi.

Mansur Yavaş görevini bırakacak mı? ABB'den yanıt geldi
Son Güncelleme: 10 Mart 2023 Cuma 07:53
9 Mart 2023 Perşembe 17:30

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, “Bazı haber bültenleri ve tartışma programlarında, ABB Başkanı Sayın Mansur Yavaş’ın seçimler nedeniyle görevini bırakacağına dair söylemler yer almaktadır. Kanunen de fiilen de böyle bir durum söz konusu değildir” dedi.

Volkan Memduh Gültekin, bugün sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, Mansur Yavaş’ın 13. Cumhurbaşkanlığı seçimleri nedeniyle görevini bırakacağı iddiasına yanıt verdi.

Gültekin’in paylaşımı şöyle:

“Bazı haber bültenleri ve tartışma programlarında, ABB Başkanı Sayın Mansur Yavaş’ın seçimler nedeniyle görevini bırakacağına dair söylemler yer almaktadır. Kanunen de fiilen de böyle bir durum söz konusu değildir.

Sayın Başkan, görevine devam edecek olup, seçim sonrası da etkin bir Cumhurbaşkanı Yardımcılığı görevi ile -Ankara'da olduğu gibi- kimseyi ayırt etmeden, şeffaf, adil, katılımcı ve hesap verebilir bir yönetim anlayışı uygulayacaktır.”

NE OLMUŞTU?

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak belirlenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı yardımcısı adaylarından biri olmasıyla gündeme gelen Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş hakkında bir iddia ortaya atılmıştı.

Yavaş'ın, seçim çalışmaları nedeniyle görevini bırakacağı ileri sürülmüştü. 

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar