Bakan Bak: Madalya kazanan milli sporcularımızı tebrik ediyorum

 Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Çin'de düzenlenen 2023 Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları’nda tarihimizin en başarılı sonucunu alan milli sporcuları tebrik etti.

Bakan Bak: Madalya kazanan milli sporcularımızı tebrik ediyorum
Son Güncelleme: 9 Ağustos 2023 Çarşamba 14:38
9 Ağustos 2023 Çarşamba 12:26

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Çin'in Chengdu şehrinde düzenlenen 2023 Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları’nda 11'i altın, 12'si gümüş ve 12'si bronz olmak üzere toplam 35 madalya kazanan milli sporcuların başarısını değerlendirdi. Bakan Dr. Osman Aşkın Bak, 31'inci Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları’nda Türkiye olarak tarihin en başarılı sonucuna imza attıklarını vurgulayarak, milli sporcu bursunun önemine dikkati çekti.

"TARİHİMİZİN EN BAŞARILI OYUNLARI OLDU"

Bakan Bak, milli sporcularının elde ettiği başarılar ile Türk milletine büyük sevinç yaşattığını belirterek, "11 branşta 108 sporcuyla temsil edildiğimiz Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları tarihimizin en başarılı oyunları oldu. 11'i altın olmak üzere toplam 35 madalya kazanan milli sporcularımızı tebrik ediyorum. Bu başarı eğitim mi spor mu ikilemini ortadan kaldıran milli sporcu bursumuzun sonucudur. Spordaki başarılarımızı artırmak için hayata geçirdiğimiz en önemli projelerden biri olan milli sporcu bursuna katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları’nda mücadele ederek madalya kazanan tüm sporcularımızın başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar