Maçlar seyircisiz mi oynanacak?

Türkiye’de koronavirüsün görülmesi ile Süper Lig maçlarının seyircisiz oynanacağı konusundaki iddialara Bakan Kasapoğlu yanıt verdi.

Maçlar seyircisiz mi oynanacak?
Son Güncelleme: 11 Mart 2020 Çarşamba 12:11
11 Mart 2020 Çarşamba 12:10

Koronavirüs salgının dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Birçok kişinin hayatını kaybettiği koronavirüs salgını Türkiye’de de görüldü.

Salgının görülmesi sonrası Süper Lig maçlarının seyircisiz oynanıp oynanmayacağı merak ediliyordu. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu bu iddialar hakkında açıklamalarda bulundu.

Kasapoğlu şunları söyledi;

“Merkezlerimizi kullanan gençlerimiz ve vatandaşlarımız için dezenfekte çalışmaları yapılıyor. Gençlik kamplarımız yoğun şekilde temizleniyor. "Spor tesislerimizde de temizlik devam ediyor. Spor müsabakalarıyla ilgili federasyonla ilgili çalışmamız neticesinde de Mart ve Nisan aylarında pek çoğunu ertelemiş durumdayız. 80'den fazla müsabaka ertelendi. Bunların listesini biraz sonra paylaşacağız."

Liglerin ertelenmesi, maçların seyircisiz oynanması gibi sorular geliyor. Şu an gündemimizde var olan bir durum değil. Maçlar planlandığı gibi devam edecek."

Yorumlar