Koray Aydın'dan Erdoğan-Akşener görüşmesine tepki: Tatminkar açıklama yapılmaz ise...

İYİ Parti üyesi Koray Aydın, Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesini eleştirdi. Koray Aydın, konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada "en kısa zamanda tatminkar bir açıklama yapılmaz ise bu görüşme İYİ Parti'ye gönül veren milyonların vicdanını kanatacaktır" ifadelerinde bulundu.

Koray Aydın'dan Erdoğan-Akşener görüşmesine tepki: Tatminkar açıklama yapılmaz ise...
Son Güncelleme: 7 Haziran 2024 Cuma 07:20
7 Haziran 2024 Cuma 07:18

Akşener'in, İYİ Parti'nin yeni genel başkanı Müsavat Dervişoğlu'na tebrik ziyareti yapmadan Erdoğan'la görüşmesi büyük tepkilere neden oldu. İYİ Parti üyesi Koray Aydın yapılan ziyaret ile ilgili bir açıklama yapılması gerektiğini belirtti.

İYİ Parti üyesi Koray Aydın, Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeyi eleştirdi. Aydın, görüşmenin üzerinden bir gün geçtiğini ve henüz Erdoğan ve Akşener'in görüşmeyle ilgili bir açıklama yapmadığını belirtti. Aydın, görüşmenin kamuoyuna ilk kez İYİ Parti kaynaklarından değil, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan duyuru ile öğrenildiğini ifade etti.

"AKŞENER, GÖRÜŞMENİN İÇERİĞİNİ AÇIKLAMALI"

Aydın, yeni seçilmiş olan İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu'na bir 'hayırlı olsun' ziyareti dahi yapılmamışken, Akşener’in ziyaretini 'İYİ Parti Eski Genel Başkanı' sıfatıyla yapmasının İYİ Parti kurumsal kimliğini görüşmenin doğrudan tarafı yaptığını belirtti. Aydın, Meral Akşener'in İYİ Parti'nin Kurucu Genel Başkanı olmasının ötesinde halen İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve dolayısıyla İYİ Parti üyesi olduğunu hatırlattı.

Bu durum, Akşener'in Erdoğan ile yaptığı görüşmenin İYİ Parti'nin kurumsal kimliği ve politikalarıyla doğrudan ilgili olduğunu gösteriyor. Aydın, bu nedenle Akşener'den görüşmenin içeriğini açıklamasını talep etti.

İşte İYİ Parti üyesi Koray Aydın'nın yazdığı metnin tamamı

İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Saray'da gerçekleştirdiği görüşmenin üzerinden bir gün geçti.

Ne Sayın Akşener ne de Sayın Erdoğan görüşmenin konusu ve içeriğine dair bir açıklama yapmadı.

Kamuoyu, görüşme yapılacağını ilk kez İYİ Parti kaynaklarından değil, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan duyuru ile öğrendi.

Yeni seçilmiş olan Genel Başkanımız Sayın Müsavat Dervişoğlu'na bir "hayırlı olsun" ziyareti dahi yapılmamışken, Sayın Akşener’in ziyaretini “İYİ Parti Eski Genel Başkanı” sıfatıyla yapması İYİ Parti kurumsal kimliğini görüşmenin doğrudan tarafı yapmıştır.

Çünkü Sayın Meral Akşener, İYİ Parti'nin Kurucu Genel Başkanı olmasının ötesinde halen İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve dolayısıyla İYİ Parti üyesidir.

Konuyla ilgili tek açıklama, Genel Başkanımız Sayın Dervişoğlu’nun görüşmeden saatler sonra katıldığı bir televizyon programında konunun sorulması üzerine yaptığı kısa değerlendirme oldu.

Sürece hızlı adapte olan bazı partililerimizin "bu görüşme İYİ Parti tabanında rahatsızlık yaratmaz" mealindeki söylemlerinin aksine, içeriği ile ilgili en kısa zamanda tatminkar bir açıklama yapılmaz ise bu görüşme İYİ Parti'ye gönül veren milyonların vicdanını kanatacaktır.

Şayet görüşme içeriği hiç bir şüpheye yol açmayacak şekilde açıklanmaz ise “Saray'a yanaşma veya iktidarla anlaşma” algısı zımnen kabul edilmiş olacak ve bu durum İYİ Parti tabanında büyük bir kırılmaya sebep olacaktır.

Görüşmenin Anayasa tartışmalarının yapıldığı bir dönemde olması da ayrıca düşündürücüdür.

En önemli kuruluş amaçlarından birisi AK Parti iktidarının antidemokratik, rantçı, milleti fakirleştiren ve devletin içini boşaltan siyasetine karşı durmak ve tek adam düzenine karşı çıkmak olan İYİ Parti’nin tabanı, bu görüşmeyi asla tasvip etmeyecektir.

Ezilenlerin, hakkı gasp edilenlerin, açlığa ve sefalete mahkum edilenlerin hakkını ve hukukunu savunmak için AK Parti iktidarına karşı asil bir başkaldırı hareketi olan İYİ Parti’nin mensuplarının gözünde ve gönlünde, iktidarla verilecek uzlaşma ve yumuşama fotoğrafları asla kabul görmeyecektir.

Bu bağlamda Sayın Akşener’i, görüşmenin konusunu ve içeriğini açık ve net bir şekilde İYİ Partililere ve milletimize açıklamaya davet ediyorum.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar